Starší vůz jde vylepšit technickými vychytávkami, které jízdu zpříjemní a usnadní

Osobní vozidla, která jsou dnes uváděna na trh, jsou opravdu jiná, než jaká bývala dříve. Řeč je především o standardní výbavě. Modernizace staršího vozu může prodloužit nejen životnost, ale také zpříjemnit a vylepšit samotný zážitek z jízdy. Jedním ze způsobů, co ve vozidle vylepšit, je upgrade zvuku. Nejlepší volbou tak může být zařazení dotykového displeje s funkcí Apple CarPlay nebo Android Auto. Tyto dvě funkce zobrazují informace z chytrého telefonu a poskytují možnost volby ovládání navigace nebo hudby. Také textové zprávy se vám zobrazí na displeji.

Dále můžete vylepšit reproduktory a subwoofer. Spárování vylepšené hlavní jednotky s některými vylepšenými reproduktory také výrazně změní kvalitu interiéru staršího vozidla.

Upgrady usnadnění

Milujeme, když nám technika usnadňuje řízení nebo pomáhá komfortu. V takovém případě vás určitě zaujmou zpětné kamery pro couvání, ty se staly součástí standardní výbavy a poskytují dokonalý přehled, jak vypadá prostor za autem. Další vymožeností je digitální TPMS, které zobrazuje tlak v pneumatikách.

Mohlo by vás zajímat:  Infotainment k moderním vozům patří. Jeho používání se však může nepříjemně vymstít
Zdroj obrázku: Freepik

Vozidla zaměřená na výkon jsou často vybavena digitálními měřidly. Tato měřidla zobrazují výkon, úrovně točivého momentu a další užitečné informace pro řidiče. Digitální měřidla jsou považována za mnohem přesnější než mechanická.

Osvětlení

Osvětlení je nesmírně důležitou součástí automobilu. Vedle estetického efektu je zde důležitá zejména praktická část. Ta hraje roli nejen ve viditelnosti, ale hlavně v bezpečnosti. Halogenové osvětlení v porovnání s LED osvětlením působí jako školák. Upgrade na tento typ osvětlení výrazně zlepší výkon osvětlení a estetiku vozu. Můžete přispět také tím, že vyměníte vybledlý žlutý odstín na čočkách světlometu.

Co se týče interiéru, můžete zkusit ambientní osvětlení. Každá barva podle výzkumu působí na člověka jinak. Měkčí osvětlení působí relaxačně a řidič se tak cítí více uvolněný, společně s dalšími členy posádky.

Zdroj: https://carbuzz.com/car-advice/how-to-upgrade-your-old-car-with-new-tech-on-a-budget