Apple kupuje sturtup s unikátním projektem. Umělá inteligence dokáže vytvořit hudbu přesně na míru

Apple kupuje sturtup s unikátním projektem. Umělá inteligence dokáže vytvořit hudbu přesně na míru

Londýnská společnost AI Music vyvinula perfektní technologii, která dokáže vytvářet zvukové stopy. Vše, co k tomu využívá, je hudba bez licencí, tedy bez poplatků, a umělou inteligenci.

Apple se o tuto společnost, která vznikla v roce 2016 v Londýně, zajímal už nějakou dobu a teď se rozhodl, že ji koupí a přidá pod svá křídla. Umělá inteligence vyvinuta společností AI Music dokáže generovat hudbu na míru. Takových pokusů už tady několik bylo, ale tentokrát jsme se přiblížili opravdu k dokonalosti. Ti, kteří již měli možnost tuto technickou vymoženost vyzkoušet, ji vychválili až do nebes.

Mohlo by vás zajímat:  "Nakupujete s dítětem, to na samoobslužnou pokladnu ve vlastním zájmu nechoďte," sdělila mi pokladní

Jak tato hudební funkce vlastně funguje?

Tato technologie funguje téměř dokonale. Z hudby, na kterou se nevztahují licenční poplatky, dokáže za pomoci umělé inteligence tvořit zvukové stopy prakticky bez limitu. Tyto zvukové stopy se generují dynamicky v závislosti na interakci daného uživatele. Abychom tomu správně rozuměli: tak například si můžeme přizpůsobovat hudbu během cvičení nebo při hraní videoher podle intenzity, jakou potřebujeme nebo na jakou zrovna máme náladu.

Zdroj obrázku: Freepik

Hudba na míru pro spokojenost všech uživatelů

Samotná AI Music uvedla, že cílem této služby je dát uživatelům přesně to, co chtějí. Tedy možnost vybrat si, jakou hudbu chceme, a tu upravit tak, aby vyhovovala zrovna tomu, co děláme. Vytvoří nám tak na míru hudbu například k domácímu cvičení, běhání, pro hraní videoher nebo jen tak pro relax. Něco takového tady dlouho chybělo a služba si zajisté získá miliony spokojených uživatelů po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré hodinky nevyhovují všem. Mají několik negativ, která stojí za to zvážit

Apple se poslední dobou hodně soustředí na svou službu Apple Music, a proto se nemůžeme divit, že většina jeho posledních investicí se pohybuje v oblasti hudby. Přece jenom, pokud chce konkurovat svému největšímu rivalovi Spotify, bude se muset ještě hodně snažit.

Zdroj: https://time.com/6146000/apple-ai-music/