Ochraňte svůj blog před hrozbami internetu

Hackeři nejčastěji útočí na uživatelské účty, aby získali přístup k cenným informacím, zejména k bankovnímu účtu. Proniknutí na účet blogu a prolomení bezpečnosti znamená velmi často problém. Hackeři díky tomuto prolomení mohou získat kontrolu nad celým blogem, psát bludy, nebo jej dokonce smazat a vaše dílo tak bude pryč. V horším případě vás čekají další komplikace, pokud je vaše heslo stejné také k dalším účtům na internetu. Jak zvýšit bezpečí vašeho blogu před cizím vniknutím?

Pro zvýšení bezpečnosti proveďte následující úkony:

  • používejte bezpečnostní certifikát HTTPS,
  • zálohujte si data,
  • nastavte si heslo,
  • zabezpečte blog,
  • mějte aktivní ochranu.
Mohlo by vás zajímat:  Google neustále shromažďuje osobní údaje. Vždy existuje bezpečnější alternativa

Nastavení hesla

Vaše přihlašovací údaje jsou doslova obalem mezi vnějším a vaším světem. Velice záleží, jak silné heslo si nastavíte. V dnešní době je prolomení jednoduchých hesel velice snadnou záležitostí. Současné výkonné algoritmy, hardwary pro prolomení hesel, plní svou práci náramně. Určitě byste neměli používat hesla, která jsou spojována s vámi. Doporučuje se vytvořit silné heslo, jež bude obsahovat velká písmena, číslice a klidně i symboly. Pokud nemáte inspiraci, nebojte se využít generátory hesel nebo správce hesel, který vám vygeneruje silné heslo.

Mohlo by vás zajímat:  Pouzdro ochrání telefon před poškozením, přesto není vždy nejlepší volbou
Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečnost blogu

Většina bloggerů používá ke správě blogu výkonné CMS (WordPress, Joomla nebo Drupal). Určitě je super používat tento systém, ale je namístě myslet na bezpečnost. Pravidelně aktualizujte verzi webu, abyste předešli útokům, jež jsou účinné zejména na starší verze.

Firewall

Firewall je známý nástroj z Windows prostředí, který má za úkol chránit před vším škodlivým. Kromě samotné ochrany dokáže firewall také identifikovat zranitelná místa. Určitě se vyplatí také mít sadu proti malwaru, která detekuje a čistí malware na vašem blogu. Tento software má za úkol vyhledávat viry, trojské koně, červy a další škodlivé programy.

Zdroj: https://www.incomediary.com/improve-wordpress-blog-security/