Ochranná fólie nebo tvrzené sklo ochrání displej telefonu před poškozením

Fyzická ochrana chytrých telefonů je něco, co je určitě prioritou každého uživatele. Mezi nejčastější nehody patří pád telefonů na zem nebo setkání s klíči či jinými předměty. První způsob může rozbít telefon a především displej, v druhém případě může způsobit nepříjemné škrábance a rýhy na displeji. Proti těmto poškozením se dá však velmi snadno bránit. Stačí si pořídit tvrzené sklo nebo fólii.

Tvrzené sklo zaručeně ochrání displej

Tvrzená skla jsou velmi populární ochranou chytrých telefonů. Na první pohled nemusí působit vkusným dojmem, ale zaručeně splní účel. Na trhu je k mání několik druhů a typů tvrzených skel. Každé z nich má své specifické vlastnosti. Levnější samozřejmě nevydrží tak dlouho, jak ty dražší. Mezi klady tvrzeného skla patří především vysoká ochrana vůči poškrábání a pádům. Další výhodou je snadná aplikace na displej a rozmanitý výběr tvrdosti skel. Zapracovalo se také na zachování odezvy displeje.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré aplikace zaznamenají průběh spánku a probudí v ideální čas

Mezi zápory patří horší ovládání v případě výskytu pavučiny nebo jiného poškození skla. S tím je také zhoršená manipulace a citlivost dotykové plochy. Levnější modely jsou více náchylnější na poškození.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochranné fólie nerozeznáte od displeje

Ochranné fólie jsou slabší formou ochrany displeje. Fólie je vhodná před opotřebením a poškrábáním, která mohou vzniknout v kapse. Oproti sklu je nelze snadno rozeznat od původního displeje. Tento způsob ochrany je levnější než tvrzené sklo, na trhu je rovněž rozmanitý výběr a snadno se aplikuje na displej. Horší je to s ochranou displeje. Ochrana je slabá vůči poškozením způsobeným pádem. Levnější fólie mohou zkreslit obraz na displeji. Fólie jsou náchylnější na znečištění a po určité době mají tendenci žloutnout.

Mohlo by vás zajímat:  Játrům škodí kromě alkoholu také některé druhy potravin

Rozhodnutí je pouze na vás

Modely vyrobené nedávno a v současnosti mají velkou výhodu. Jejich displej patří k nejodolnějším, jaké mohou být. Z tohoto hlediska se může zdát zbytečné kupovat jakoukoliv ochranu. Každopádně není radno pokoušet štěstěnu, pokud máte gramlavé ruce, dítě v domácnosti nebo zvířata. Stačí chvilka nepozornosti a několikátý pád může způsobit poškození. Zůstaňte v klidu a aplikujte si ochranu, alespoň ve formě fólie, pokud nestojíte o nákladné opravy nebo nová zařízení.

Zdroj: https://www.pcmag.com/news/what-kind-of-screen-protector-should-i-get-for-my-phone