„Pouze sto kilometrů v autě a spotřebič stojí polovinu,“ překvapilo Věru při nákupu v obchodu s nábytkem

Ačkoliv se nacházíme v srdci Evropy, cenové rozdíly mezi Českou republikou a sousedním Polskem jsou doslova šokující. Mluvím o příkladu lampy, kterou jsem našla v oblíbeném obchodním domě s nábytkem. V českém městě Ostrava tato lampa stojí 1 790 Kč. V Polsku? Pouhých 845 Kč. Když jsem se to dozvěděla, vůbec jsem neváhala a rozhodla jsem se udělat menší výlet do Polska.

Na výlet do sousední země

Mezi Ostravou a polskými Katovicemi je jen 100 kilometrů. Pro mě to v podstatě znamená výlet autem, který se dá zvládnout za necelou hodinu. Když jsem viděla ceny v českém obchodě, řekla jsem si: „To nemůže být pravda!“. A zamířila jsem přímo za hranice. Vlastně, i když bych jela jenom pro tu jedinou věc, pouze pro tu lampu, finančně se mi to vyplatí. Ale já už při nasedání do auta věděla, že u jednoho zboží nezůstane. Proč také?

Mohlo by vás zajímat:  Samsung po letech ukončí populární řadu Galaxy Note. Zaměří se na prémiový segment skládacích telefonů

Téměř dvakrát levnější

Tento zvláštní rozdíl v ceně mezi naší a polskou pobočkou obchodu je pro mě naprosto nepochopitelný. S lampou s názvem Snöbyar to byl obrovský šok. V Polsku jsem za stejné peníze mohla mít dvě lampy místo jedné v ČR. A ještě mi zbyly drobné. A snad, i kdyby ten rozdíl nebyl takový, radši se rozjedu směrem Polsko, jenom z principu. Nevím, proč by mě tuzemská pobočka nábytkářského gigantu měla nesmyslně, bez důvodu okrádat.

Zdroj obrázku: Freepik

Myslet ekonomicky

Rozhodla jsem se vydat do Polska kvůli jedné lampě. Když jsem srovnala ceny, nemohla jsem uvěřit svým očím. Pokud bych udělala podrobnější průzkum, určitě bych našla další skvělé nabídky.

Mohlo by vás zajímat:  3 aplikace pro milovníky vědy, které jsou nabité informacemi

Budu se dívat za hranice

Příště bych měla být opatrnější, než něco koupím v české republice. Měla bych si procházet více cenových nabídek před tím, než vyrazím na nákupy. Ale teď, když jsem objevila, jaké úspory může přinést nákupní výlet do Polska, už mě nic nezastaví. Při porovnání úspor a nákladů na cestu je výhoda jasná. Jsem si jistá, že můj byt bude mít ještě více nových vylepšení z Polska v blízké budoucnosti!

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Věry H., https://www.ikea.com/cz/cs/p/snoebyar-stolni-lampa-sedotyrkysova-keramika-seda-50450401/, https://www.ikea.com/pl/pl/p/snoebyar-lampa-stolowa-szaroturkusowy-ceramika-szary-50450401/