Herní konzole je oproti hernímu PC levnější, nabízí exkluzivní obsah i praktičnost

Hry určené na PC a herní konzole už dávno nejsou béčkové, jak tomu dříve bývalo. Dříve je hráli převážně děti nebo dospívající, v dnešní době je hrají téměř všechny generace. Může za to neskutečný progres, i co se týče grafiky a příběhu. Hry můžete hrát na počítačích nebo herních konzolích. Jestliže hrajete převážně hry na PC a baví vás, ale nevíte, co dále hrát, je čas přejít na herní konzoli. Existuje totiž hned několik důvodů, proč přejít právě na ni.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s mořskou nemocí pomocí jednoduchých technik a užijte si příští plavbu v klidu

Utratíte méně

Rozdíl mezi herní konzolí a herním počítačem/notebookem je značný. Zkuste se schválně sami podívat, na kolik vás vyjde herní konzole a na kolik herní PC. K tomu si ještě připočtěte, kolik zaplatíte za jednotlivé hry, a máte jasného vítěze. Ano, některé hry na PlayStation stojí o něco více než na PC, ale hry můžete kupovat z druhé ruky, bazarů nebo co chvíli se objevují slevy v PS Store.

Zdroj obrázku: Freepik

Exkluzivní obsah

Největším lákadlem je exkluzivní obsah, jejž konzole nabízí. Například s PlayStationem si užijete nejnovější Gran Turismo, God of War nebo The Last of Us. Na Nintendu Switch legendární The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Toto jsou pouze příklady toho, co nemůžete hrát na počítači, ale pouze na herních konzolích.

Mohlo by vás zajímat:  Zrušil jsem internet a připojil se na sousedovu Wi-Fi. Stačilo zařízení za pár stovek

Lepší zážitek

Další skutečností je, že herní konzole mají lepší podmínky, co se týče HW, než herní počítače či notebooky. Abyste měli opravdu kvalitní herní PC nebo notebook, budete muset zaplatit obrovskou částku, aby vše probíhalo v pořádku. Nehledě na to, že herní notebook má tendenci se přehřívat a způsobovat hluk, což se o nejnovějších herních konzolích říci nedá.

Dalším plusem je možnost hraní z pohodlí domova ve více hráčích. Pozvěte si partičku kamarádů nebo se sejděte v nějakém baru a uspořádejte turnaj. Je to mnohem jednodušší zařídit, než kdybyste měli herní PC. K uspořádání takové sešlosti vám stačí pouze čtyři herní ovladače na jednu konzoli. Tak vzhůru do toho a zažijte legraci.

Zdroj: https://www.sacbee.com/reviews/pc-vs-console/