Google nemusí najít vše. Alternativní vyhledávače poskytnou něco navíc

Google patří mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější vyhledávače na internetu. Je oblíbený především pro svou rychlost a přesnost. Ne ale vždy výsledek odpovídá opravdu tomu, co hledáte. Ve stínu Google jsou k dispozici další vyhledávače, díky nimž můžete získat jiné výsledky. O jaké prohlížeče se jedná?

Ecosia

Ecosia funguje na bázi vyhledávače Bing. Svou práci tedy odvádí více než dobře. Specifický je tento prohlížeč tím, že 80 procent zisku z reklamy putuje na výsadbu stromů v Burkině Faso, na Madagaskaru, v Indonésii a Peru. Pro více informací rozklikněte FAQ v nabídce vyhledávače.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní telefony dokazují, že zrcadlovky jsou už přežitek. Některé věci klasický foťák prostě nedokáže

JustWatch

Baví vás sledování filmů, seriálů a dokumentů? Pak navštivte stránku JustWatch, kde podle názvu snímku zjistíte, kde daný snímek sledovat. Jednotlivé snímky si můžete zadat do Watchlistu, který bude hlídat, jakmile bude snímek dostupný na určité platformě nebo na televizním kanálu. Pokud vás zajímá sport, tak i zde najdete, kde daný zápas sledovat.

Zdroj obrázku: Freepik

GIPHY

Posílání nejrůznějších GIF se stalo automatickou činností v komunikaci. Díky této vychytávce jsou konverzace mnohem zajímavější, než kdy dříve bývaly. Stránka disponuje velkým obsahem těchto pohyblivých obrázků.

Mohlo by vás zajímat:  Nejdůležitější orgán těla je stále obestřen tajemstvím. Některá fakta o mozku překvapí

Boardreader

Boardreader je nezávislý vyhledávač, který snímá především diskuzní fóra a nástěnky. Google většinou zobrazuje mainstreamové stránky a články na úkor kvality obsahu. Pokud se chcete vyhnout mainstreamovým výsledkům, určitě vyzkoušejte Boardreader.

Mojeek

Mojeek je vyhledávač, který poskytuje rychlé a objektivní výsledky. Prohlížeč je tak vhodnou alternativou, pokud hledáte služby nefiltrovaného prohlížeče. Vyhledávač dbá také na soukromí uživatelů a vytváří tak svůj vlastní obří index webového vyhledávání. Oproti jiným prohlížečům, které fungují přes Google vyhledávač, si můžete být u Mojeek jisti tím, že společnost využívá svého vlastního vyhledávacího algoritmu.

Zdroj: https://kinsta.com/blog/alternative-search-engines/