Očekávané technologické novinky, které propadly. Zklamání přinesly vozy Tesla i telefony Samsung

Očekávané technologické novinky, které propadly. Zklamání přinesly vozy Tesla i telefony Samsung

Za poslední roky jsme urazili velkou cestu. Každoročně je představeno velké množství různých technologií a zařízení. Ne všechna ale splní očekávání a výsledkem je tak pořízení přístroje, který absolutně propadl a nesplnil tak velká očekávání. O jaké případy se jedná?

Jako první příklad si můžeme uvést automobilku Tesla. Tyto elektromobily v půlce loňského roku byly často terčem kritiky, která se týkala samořízení vozidla. Samořízení vozidla zní jako super vychytávka, jenomže výsledky testu oznámily hned několik problémů. Například absenci detekce předmětů před vozidlem. Možná si řeknete, že drobné předměty nevadí, ale tato vozidla nedokázala detekovat ani děti, což je nepřípustné. Stejně tak nedokázala přečíst ani značky se zákazy. Myšlenka tedy dobrá, ale samotná realizace a funkčnost zaostávají.

Mohlo by vás zajímat:  Objevte to nejlepší s ovladačem DualSense. Nastavení i vzhled budou přesně podle vašich představ

Chytrý telefon Samsung Galaxy Z Flip and Fold

Možná si vzpomínáte na dobu, kdy byly v módě zaklápěcí mobilní telefony. O něco podobného se v roce 2020 snažil Samsung se svým modelem Galaxy Z Flip and Fold. Dlouho očekávaný návrat k tomuto způsobu telefonu změnil očekávání a nadšení v úpadek. Stížnosti údajně směřovaly hlavně na design, kvalitu a funkci skládání, která byla dle recenzí nedokonalá.

Zdroj obrázku: Freepik

Metaverse

Metaverse přišel v roce 2021 jako svět založený na virtuální realitu, kde si mohou lidé hrát, učit se a získávat přátele tak jako v běžném virtuálním prostředí. Jak se ale dalo čekat, tak si našla tato technologie své kritiky a objevil se zde i strach ze závislosti.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte ty nejlepší funkce pro YouTube a užijte si sledování videí přesně podle sebe

Podle jiných ohlasů tato technologie nenabízí o mnoho víc možností oproti běžnému životu, což je další důvod, proč si zatím Metaverse nezískal srdce více lidí.

Overwatch 2

Zůstaneme opět ve virtuálním světě, a to konkrétně u hry Overwatch 2 od společnosti Blizzard. První díl si vysloužil neuvěřitelnou popularitu a získal obrovskou základnu hráčů. Pokračování přes původní nadšení zklamalo spoustu hráčů. Mohou za to předražené položky v herním obchodě, přílišná dřina pro odměny, které nestály za to. Samozřejmě tím nikdo nechce znehodnocovat hru, že by nestála za to, ale rozhodně se spíše řadí k těm přeceňovaným.

Zdroj: https://www.calcalistech.com/ctechnews/article/bk3oc8ofs