Digitální peněženka zabezpečí všechny finance na jednom místě a umožní jednoduché placení

Jak již samotný název napovídá, digitální peněženka je virtuální peněženka, ve které máme uložené veškeré karty, jízdenky, přepravní lístky a další. Tyto peněženky se dodávají ve formě aplikací, jako je Peněženka GooglePeněženka Samsung. Největší výhodou je provádění bezkontaktních plateb prostřednictvím chytrých telefonů nebo chytrých hodinek. Oproti fyzickým kartám je digitální peněženka společně s ostatními kartami a jízdenkami v bezpečí. Nehrozí vám tedy situace, kdy by vám kapesní zloděj odcizil peněženku a zneužil tak bezkontaktní karty.

Mohlo by vás zajímat:  Konec výmluv. Díky super aplikacím lze začít s jógou kdykoli a kdekoli

Digitální peněženky využívají k usnadnění bezkontaktních plateb technologii NFC, která vzešla z RFID. NFC je známé pro své využití v oblasti bezkontaktních plateb. Jejich využití je tedy pohodlné a i fyzicky bezpečné, ale lze jim opravdu plně důvěřovat?

Bezpečnost

Renomovaní poskytovatelé digitálních karet jsou si vědomi citlivosti a potřeby bezpečnosti svých odběratelů. Proto je většina digitálních peněženek vybavena šifrováním takovým způsobem, aby peníze zůstaly v bezpečí. Samotné platby se také tokenizují, rovněž pro vyšší bezpečnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Na druhou stranu na vás čekají nástrahy v podobě NFC plateb. Vynalézavost útočníků nezná mezí a často zneužívají NFC platby pro provedení transakce. Nutno dodat, že musí být velice blízko oběti. Pak už záleží na vaší bezpečnosti, jelikož vaše data mohou být náchylná k odcizení, jestliže nemáte dostatečně silnou ochranu pro svou digitální peněženku. Na vině jsou kolikrát také technické poruchy, s kterými neuděláte nic. Jestli máte ve své peněžence kryptoměnu, ta bývá často terčem hackerských útoků.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s Messengerem opraví vymazání mezipaměti, reinstalace nebo obnova aplikace

Dobrá volba

Použití digitálních peněženek je velice dobrým nápadem. Záleží totiž na míře zabezpečení. Pokud se ale přeci jen bojíte kyber prostředí, zapomeňte na tento způsob uchování karet a peněz. Určitě se ujistěte, aby vaše zařízení (chytrý telefon i hodinky) byla dostatečně chráněna, nejlépe biometrickým způsobem nebo heslem. Určitě neplaťte pomocí digitální peněženky, jestliže jste připojení k bezplatné Wi-Fi síti.

Zdroj: https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/education-centre/leaving-your-wallet-behind-pros-and-cons-of-digital-wallets/