Sociální sítě mohou pomoci najít práci nebo nové klienty. Nejsou však bez rizika

Sociální sítě se od svého uvedení na internet postupně zařazovaly do našich životů, až se z nich staly jejich pevnou součástí. Skrze ně můžeme vyhledat téměř cokoliv, klidně i práci. Má to však i stinné stránky, které vám mohou zhoršit šance získat zaměstnání. Jaké jsou výhody a nevýhody používání sociálních sítí pro vyhledávání práce?

Výhody sociálních médií pro hledání práce

Žijeme v době, kdy už nemusíme chodit osobně se ptát na pracovní místo nebo čekat na telefonní hovor. Na trhu existuje spousta aplikací, které vám pomohou s hledáním pracovního místa. Vyplníte si své preference, v některých si můžete vyplnit, co nabízíte, a nemusíte se o nic starat, dokud vám nezavolá potencionální zákazník (platí v rámci podnikání). Kontakt s vedoucím firmy je více na dosah, než se když dostavíte osobně do firmy, stačí napsat přes sociální média firmě nebo vedoucímu.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hraní s Nintendo Switch naplno. Šikovným trikem získáte přístup i k nedostupným hrám

Sociální sítě se dostávají do popředí, využívá je kolem 4 miliard uživatelů, což je opravdu enormní číslo, takže je veliká pravděpodobnost, že váš příspěvek ohledně hledání práce najde šanci na úspěch. Dalším bonusem je téměř nulová investice. Inzeráty v novinách jsou drahé a mají malou životnost, oproti tomu inzerce na internetu výrazně navyšuje váš dosah a šanci. Jestli podnikáte, můžete se zvýraznit založením profilu na sociálních médiích a nabízet své kvality, popřípadě předložit ukázková díla.

Mohlo by vás zajímat:  Poslech pohádek a příběhů není jen pro děti. Tyto aplikace pomohou usnout
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou nevýhody

Po předchozích řádcích si možná říkáte, že pozitiva musí převládat nad negativy, ale není tomu tak úplně, je potřeba zachovat chladnou hlavu a být odolný. Jaké nástrahy na vás čekají?

  • Nedostatek soukromí a kontroly.
  • Větší míra rozptýlení.
  • Optimalizace zabírá čas.
  • Neustálé srovnávání se s ostatními, které vede ke snížení sebevědomí.
  • Zkreslení.

Je jasné, že stejně jako vy si můžete prohlédnout různé firmy a profily na Facebooku, Instagramu a dalších místech, tak i na vás se může potencionální zaměstnavatel či zákazník podívat. Jestli nemáte nastavené soukromí, může vidět úplně vše, včetně toho, co může být nevhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší alternativy balíčku Microsoft Office pro zařízení Android

Trávit čas na sociálních médiích může být kontraproduktivní, jelikož vám tento online svět nabízí tolik rozptylu, že můžete zapomenout na důležitější činnosti. Neuvěřitelně velký rozsah a jednoduché vyhledávání vede ke srovnávání a možné ztrátě sebevědomí.

Zdroj: https://work.chron.com/advantages-disadvantages-social-networking-job-hunting-27557.html