Režim letadlo nejen v letadle. Šikovná funkce dokáže ušetřit baterii v telefonu

Režim letadlo nejen v letadle. Šikovná funkce dokáže ušetřit baterii v telefonu

Režim letadlo způsobí, že vyřadí mobilní připojení, Wi-Fi připojení, Bluetooth, zkrátka všechny funkce přenosu. Nyní už mnoho letadel nabízí Wi-Fi připojení a časem mají povolit i mobilní připojení během letu, tak kde můžeme využít režim letadlo?

Režim letadlo můžete využít i jinde než během letu letadlem. Zapnutím tohoto režimu můžete prodloužit životnost baterie, pokud nebudete potřebovat ani jedno z připojení.

Co dělá režim letadlo?

Bez ohledu na zařízení, které používáte, tento režim deaktivuje stejné hardwarové funkce:

  • Mobilní – Vaše zařízení přestane komunikovat s mobilními věžemi. Nebudete moct přijímat ani odesílat žádné SMS, telefonovat a vše další spojené s mobilními daty.
  • Wi-Fi – Váš telefon přestane vyhledávat Wi-Fi sítě a odpojí se, pokud je připojený na Wi-Fi síti.
  • Bluetooth – Deaktivuje všechna připojená zařízení fungující na bázi Bluetooth.
  • GPS – Deaktivuje funkci příjmu GPS, ale pouze u některých zařízení.
Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější mobilní aplikace, bez kterých si online svět už nedovedeme představit

Zapnutý režim letadla poznáte podle ikonky letadla, zařízení můžete nadále používat během letu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho leteckých společností zakazuje používání zařízení, která podporují vysílání signálů během letu. Můžou totiž narušit senzory letadel a způsobit nepříjemné potíže. Tím máme na mysli především mobilní připojení, existují totiž výjimky, na které se podíváme níže.

Spoří baterii a umožňuje zapnutí Bluetooth i Wi-Fi

Režim letadlo je užitečný, i když zrovna neletíte letadlem. Výborně ušetří baterii na zařízení, což se hodí, pokud vyloženě nečekáte důležitý hovor a jste mimo dosah elektrické sítě skrze nabití telefonu. Úspora spočívá především v zastavení neustálého vyhledávání sítí, což spotřebovává zbytečně baterii vašeho zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Možná se vám válí v šuplíku poklad. Staré mobilní telefony se nabízí jako zajímavá investice

V poslední době se objevuje čím dál tím více letadel, která umožňují připojení k Wi-Fi, což daný režim podporuje. Režim letadlo sice deaktivuje všechna připojení, ale Wi-Fi můžete manuálně povolit, stejně jako připojení Bluetooth.

Mobilní připojení v letadle? Možná blízká budoucnost…

Když už některé letecké společností oplývají možností Wi-Fi, existuje možnost i pro mobilní připojení? Podle různých zpráv by se nemuselo jednat o sci-fi a v blízké budoucnosti možná bude tato možnost k dispozici. Princip by byl založený na připojení přes zabudované pikobuňky. Díky tomu by byl mobilní signál na nejvyšší úrovni, takže by negativně neovlivňoval senzory letadla a umožnil by tak bezpečný let, ale pozor, vše v minimální výšce 3048 metrů. Nechme se překvapit, co nás v budoucnu může čekat.

Zdroj: https://www.mic.com/impact/does-airplane-mode-save-battery-what-the-feature-actually-does-for-your-phones-life-18564122