Na cestu do zahraničí se vyplatí zabalit i něco navíc. Technické vychytávky ulehčí mnoho situací

Na cestu do zahraničí se vyplatí zabalit i něco navíc. Technické vychytávky ulehčí mnoho situací

Cestuje do zahraničí? V tom případě to občas může být náročné. Moderní technika nám to sice dost usnadní, ale přesto je potřeba se na to adekvátně nachystat a pár věcí si připravit.

Pořiďte si SIM kartu předem

Pokud se chystáte do zahraničí, měli byste si předem pořídit SIM kartu, která bude v této zemi fungovat. Nenechávejte nákup až na místo, protože by se mohlo stát, že tuto SIM kartu budete potřebovat hned po přistání a možná byste chvíli žádnou nemohli sehnat. Sice může být toto pořízení předem maličko dražší, ale ušetří spoustu pozdějších problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Umělé dřevo se opravdovému vyrovná ve všech aspektech, a dokonce nikdy neshoří

Seznamte se s Google Translate

Cizí země, cizí jazyk. To díky službám Google Translate dělá menší překážku. Ovšem je dobré s tímto překladačem spolupracovat. Jelikož se jedná o bezplatnou aplikaci, která vám dokáže slova převádět jak do mluvené, tak do psané formy, tak se bez tohoto pomocníka jen těžko obejdete, obzvláště, pokud neovládáte jazyk. Navíc pokud se připravíte předem, ušetříte si i nějaká data, protože překladová databáze se dá stáhnout už doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Mapy Google

Mapy Google také disponují offline režimem. I když dnes je internet prakticky všude, může se stát, že dorazíte na místo, kde se nepřipojíte. Proto je vhodné si mapy stáhnout dopředu. Jednak vás to může zachránit a jednak si můžete ušetřit nějaké peníze za data, protože taková databáze může mít i 300 MB, což by se v zahraničí mohlo docela prodražit. Buďte pro jistotu tedy připraveni na jakoukoliv variantu, která může nastat.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vyhledávání ve Windows lze snadno a rychle najít úplně všechno. Nebo všechno šikovně schovat

Přibalte si reproduktor

Pro dlouhé chvíle se vám rozhodně bude hodit mít s sebou vlastní reproduktor. Mějte s sebou vždy svou oblíbenou hudbu a ve volných chvílích si můžete užít trochu klidu u vlastního repráčku. Věřte, že je to opravdu výborný pomocník na cesty a bude se vám rozhodně hodit.

Napadá vás ještě něco, co je dobré mít připraveno na cesty do zahraničí? Podělte se s námi o vaše tipy.

Zdroj: https://www.nytimes.com/guides/travel/how-to-pack-a-suitcase