Starý mobilní telefon nemusí skončit na dně šuplíku. Skvěle ho využije celá rodina

Ten moment, když si pořídíte nový mobilní telefon a rozbalíte zbrusu novou zakoupenou krabici. Vše voní novotou a působí nedotčeně. Když už jej zprovozníte, starý mobilní telefon většinou vložíte zpátky do krabice a uložíte do šuplíku. Jenomže tímto krokem se připravíte o spoustu možností, které můžete využít. Váš starý mobilní telefon je minipočítač s hardwarem a softwarem. Jak tedy efektivně využít služby starého mobilního telefonu?

Centrum her a zábavy

Svůj mobilní telefon můžete využít jako zdroj pro hraní her a poslech hudby či sledování videí. Pokud máte rádi hudbu, využijte jej jako MP3 přehrávač. Předplaťte si službu pro streamování hudby nebo poslouchejte rádio, zkrátka cokoliv. Můžete své mobilní zařízení proměnit v knihovnu oblíbených televizních pořadů, filmů nebo klipů.

Pokud vy nebo vaše děti milujete videohry, tak jej můžete využít ke hraní her. Existuje spousta aplikací a her, které fungují i bez nutnosti připojení k Wi-Fi síti nebo internetovým datům. Nechte své děti hrát na mobilním telefonu během cesty autem.

Mohlo by vás zajímat:  Otravní telemarketéři to nikdy nevzdají. K našemu telefonnímu číslu se dostanou překvapivě snadno
Zdroj obrázku: Freepik

Nouzový záložní telefon

Nikdy není na škodu mít jiný způsob pro komunikaci s lidmi, hlavně v nouzových situacích. Podle zákona musí všichni poskytovatelé mobilních telefonů umožnit všem telefonům vytočit číslo 911 i bez použití SIM karty nebo tarifu. Mějte své záložní zařízení stále nabité a uložte ho na snadno vyhledatelné místo.

Dashcam

Palubní kamera je přidaný prvek zabezpečení v autě. Dokáže zaznamenat dopravní nehodu a události, ať už se dějí kolem vás, nebo jste přímo aktéry, a dost možná budete potřebovat jejich kopii. Kupte si držák pro mobilní telefon, poté připojte nabíječku ke zdroji napájení a stáhněte si aplikaci Dashcam.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, výše zmíněné nápady jsou velice užitečné možnosti, jak využít svůj starý mobilní telefon než jej doma uschovat.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/uses-for-your-old-smartphone