Zjistěte, jak zablokovat nebo odblokovat uživatele na Twitchi

Twitch je velice známá streamovací platforma, kde můžete streamovat, jak hrajete hru, nebo si povídat s ostatními uživateli. Pokud jste úspěšní, můžete si přivydělat tím, že vám lidé platí za váš stream. Jedná se tak o příjemný výdělek, když využijete něco, co vás baví, a lidé vás za to odmění. Samozřejmě ne všichni uživatelé na vašem kanálu jsou fanoušci. Mezi nimi se mohou objevit toxičtí sledující, kteří z nějakého důvodu mají potřebu dělat problémy. Stejně jako u ostatních platforem i zde můžete uživatele zablokovat. Tyto uživatele můžete i odblokovat, pokud jste někoho omylem zablokovali nebo se vám dotyčná osoba omluvila. Jak pracovat s blokacemi na Twitchi?

Mohlo by vás zajímat:  Dávat iPhone do servisu je zbytečné. Nefunkční napájení vyřeší malá jehla

Jak zablokovat uživatele

Ať už je váš důvod k zablokování jakýkoliv, vy jste správce a pánem svého kanálu. Čili vy máte moc nad správou contentu i samotných lidí. Nenechte si znechutit streamování nebo atmosféru svého kanálu otravnými uživateli. V mobilní aplikaci klikněte na uživatele a zvolte Zablokovat. Na PC je postup trochu jiný, tam musíte kliknout na tři tečky v pravé spodní části profilové karty a rovněž zvolte Zablokovat. Po přidání uživatele do blokace vám Twitch zobrazí, jaké pravomoci budou odejmuty, a potvrďte.

Mohlo by vás zajímat:  Levné aktivační klíče pro systém Windows bývají často spojené s podvodem
Zdroj obrázku: Freepik

Odblokování – snadnější varianta

Odblokování je stejně snadné jako samotná blokace. Stačí rozkliknout kartu uživatele a zvolit možnost Odblokovat. Tuto variantu lze použít na nedávnou blokaci. V případě, že se jedná o starší kousek, budete si muset vzpomenout na jeho přesné jméno. Provedete to příkazem „/unblock jméno“. V případě, že si již nepamatujete jméno, bude vás čekat práce navíc.

Odblokování starého banu

Na počítači najeďte vpravo nahoře na ikonu svého profilu a zvolte Nastavení. Z viditelných možností vyberte Zabezpečení a soukromí a rozklikněte Blokovaní uživatelé. Následně vám vyjede seznam všech zablokovaných uživatelů včetně data přidání na seznam. Koho chcete odblokovat, u toho stačí kliknout na možnost Odblokovat.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z placeného dobíjení oprávněně děsí uživatele Revolutu. Jednoduchý fígl zajistí, že to bude dál zadarmo

V mobilní aplikaci, jak pro iOS, tak i pro Android, postupujete téměř identicky. Nejedná se o nic těžkého.

Zdroj: https://streamersplaybook.com/how-to-block-unblock-someone-on-twitch-pc-and-mobile/