Jak co nejlépe připravit telefon na prodej

Jak co nejlépe připravit telefon na prodej

Potřebujete prodat svůj starý telefon a chcete za něj získat co možná nejvíce peněz? V takovém případě se vám bude hodit následující návod, se kterým se dozvíte, na co si dát pozor v rámci přípravy prodeje mobilního telefonu. Díky těmto radám nebudete mít s penězi problém a navíc jistě dosáhnete na nejlepší možnou cenu za daný model.

Očištění

V první řadě je důležité mobilní telefon důkladně očistit od případných nečistot. To znamená například sundání ochranného pouzdra a důkladné očištění různých částí. Kromě hladkých ploch a samotného displeje se zaměřte také na konektory, kde mohou být drobné nečistoty. Pokuste se je co možná nejvíce šetrně odstranit, aby mobilní telefon vypadal více čistý. Může to také pomoci samotnému fungování konektoru.

Mohlo by vás zajímat:  Jak mít pod kontrolou své účty? Šetřete chytře

Odstraňte ochrannou fólii

Pokud máte na displeji ochrannou fólii, je to jedině dobře. Jistě pomohla ochránit samotný displej před poškrábáním a poškozením. Před prodejem ji sloupněte, ať odhalíte samotný displej ve velmi dobrém stavu. Podobně odstraňte také zadní kryt na mobilu a prohlédněte všechny části mobilu.

Převeďte si všechna data

Kromě kontroly a vylepšení vnějších částí mobilního telefonu nezapomeňte také na vyčištění vnitřního místa. Všechna data si převeďte do jiného telefonu nebo do počítače, odkud budete moci fotografie a další kdykoliv získat. Převod dat nejrychleji zvládnete pomocí připojení kabelem k počítači. Jakmile data úspěšně převedete do počítače nebo na flash disk, nezapomeňte je vymazat z mobilního telefonu, který je určený k prodeji.

Mohlo by vás zajímat:  Postupujte správně při napadení počítače virem a zabezpečte důležitá data

Dejte dohromady příslušenství

Pro usnadnění prodeje přidejte i potřebné příslušenství. Nejčastěji jde hlavně o nabíjení kabel a samotnou nabíječku. S prodejem může pomoci i kryt ve velmi dobrém stavu a další značkové doplňky, které pasují k vybranému mobilnímu telefonu.