Postarejte se o novou baterii v telefonu správně. Díky tomu bude dlouho fungovat, jak má

Koupili jste si nový mobilní telefon? V tom případě v něm máte i novou baterii. Tyto baterie jsou přímo z obchodu většinou vybité, a pokud ne, tak jsou nabité jen trochu, a to z důvodu testování. Naštěstí jsou baterie v mobilních telefonech vyvinuty tak, že nabízejí snadné a rychlé nabíjení za pomoci tří cyklů, díky čemuž vám baterie vydrží co nejdéle.

Vyberte si svůj způsob pro nabíjení

Nejprve si musíte samozřejmě zvolit způsob nabíjení, jelikož je jich dle všeho více. Je zde daná závislost na tom, co preferuje výrobce, a tím, co specifikuje design. Za pomoci přímého napájecího kabelu připojte svůj telefon k nabíječce, pokud máte bezdrátové nabíjení, pak telefon vložte do nabíječky a pak je zde ještě třetí způsob, a to vložení pouze baterie samotné do nabíječky pro baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjejte úplně vypitou baterii po dobu dvanácti hodin

Vámi zvoleným způsobem nyní nabijte svou baterii a připravte ji tak na pravidelná budoucí nabíjení. Pro první nabití nechte telefon, aby se úplně vybil. Toho docílíte samozřejmě nejlépe tak, že si zapnete nějakou náročnou aplikaci a budete jej používat. Nyní, když je vaše baterie vybitá, ji připojte k nabíječce a nechte ji nabíjet po dobu dvanácti až dvaceti čtyř hodin. Podle toho, jaký typ baterie používáte. Baterie NiMh vyžadují dobu delší než standardní Li-ion.

Zopakujte úplné vybití a nabití mobilní baterie

Znovu vybijte baterii do mrtva. Má to prostý důvod. Je potřeba, aby si baterie zvykla na pravidelné budoucí nabíjení. Tento krok zopakujte alespoň dvakrát a pak už s touto baterií můžete zacházet jako se zaběhnutou. Tedy tak, jak jste zvyklí ze starého telefonu. Nyní již baterii nevybíjejte na nulu. Mohli byste jí tak uškodit. Nejlepší pro nabíjení baterie je mezi třiceti a čtyřiceti procenty. Tím si zajistíte nejdelší možnou živostnost.

Zdroj: https://m.greenway-battery.com/news/New-Phone-Battery-First-Charge-Need,-Methods-And-Charging-Hour-1040.html