Uchovejte všechny vzpomínky, ať se stane cokoli. Díky záloze se žádné fotky neztratí

Uchovejte všechny vzpomínky, ať se stane cokoli. Díky záloze se žádné fotky neztratí

Patříte k vášnivým nebo příležitostným fotografům? Ať už je to vaše hobby, nebo vaše pracovní náplň zahrnuje fotografování, určitě se vyplatí myslet na pravidelnou zálohu fotografií. Můžete tím předejít nechtěným ztrátám cenných vzpomínek, dat, zkrátka fotografií, na kterých vám tak záleží. Existuje hned několik důvodů. Důležitý je hlavně vnitřní klid, když víte, že jste udělali pro záchranu dat maximum, a i když jste přišli z jakéhokoliv důvodu o fotky a videa, máte zálohu na jiném zařízení nebo webovém úložišti.

Fotky jsou nositeli památek

Pořizování fotografii je dnes dostupnější, než tomu bylo dříve. Každý chytrý telefon obsahuje fotoaparát, se kterým můžete zachytit daný moment, okamžik. Fotky vyvolávají vzpomínky na zážitky, různé emoce a další city. Záleží zkrátka na člověku, který byl autorem dané fotky nebo osobou zachycenou na fotce. Pocit vyvolání daného okamžiku má nevyčíslitelnou hodnotu. Mnoho lidí si fotky nechává vyvolat, i když je mají ve svém chytrém telefonu, a kolikrát si dělají i kopie, aby se mohli o tyto fotky rozdělit s přáteli a sdílet tak vzájemné zážitky. Rozhodně se vyplatí udělat zálohu fotek, pokud by se něco stalo s vaším zařízením, nikdy nevíte, co se může stát.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhledávač DuckDuckGo zajistí téměř stoprocentní anonymitu. Všechny hrozby ale nesmaže
Zdroj obrázku: Freepik

Zálohování jako cesta k pořádku

Ano, je to pravda, v případě vytváření zálohy se určitě vyplatí vytvořit si systémrůzné složky, do kterých si budete tato média jednotlivě ukládat. Můžete si vytvořit složky podle roku, měsíce a názvu jednotlivých akcí, navštívených míst nebo subjektů. Taková organizace potom usnadní i samotné vyhledávání nebo následné promítání na televizi nebo jiném zařízení. Organizací fotek můžete dosáhnout také pořádku a vymazat duplicitní nebo špatné fotografie či videa, tak na co ještě čekáte?

Získáte přístup odkudkoliv

Dnešní doba a svět internetu nabízí vzdálené internetové úložiště v podobě cloudu. Tento způsob zálohy je výhodný, jelikož nemusíte u sebe nosit USB flash disk nebo jiné kapacitní zařízení, ale stačí vám pouze přístup k internetu. Díky cloudu můžete cestovat po světě, pořizovat fotky, videa, aniž byste žili ve strachu z případné ztráty dat.

Zdroj: https://www.diverbliss.com/importance-secure-photo-backup-photographers/