Název Wi-Fi sítě jde kdykoliv změnit. Stačí postupovat podle jednoduchého návodu

Wi-Fi síť je součástí téměř všech domácností, kanceláří a podniků. Pokud jste si koupili nový router nebo ho již máte, můžete pozměnit určitá nastavení. Mezi ně patří například název hotspotu pro SSID sítě, který můžete změnit nebo nově nastavit. Jaký název bude mít, to záleží na vás, můžete použít obyčejné, obecné nebo i vtipné názvy. Někdy vtipný název sítě může vyvolat rozruch a rozvířit atmosféru, takže proč ne. Jak změnit název sítě?

Tipy pro výběr chytrého názvu Wi-Fi

Výběr názvu sítě je čistě na vás, můžete použít téměř opravdu cokoliv. SSID by mělo být takové, které je jedinečné, ale zároveň zapamatovatelné. Nastavte si takové jméno, které vás nebude ohrožovat a ani nebude obsahovat žádná citlivá data. Určitě se nesnažte vytvořit úplně nápadný název. A to nejdůležitější: Nikdy, ale opravdu nikdy nemějte identické heslo s názvem sítě!

Mohlo by vás zajímat:  3 kroky, jak zrychlit líný Windows 11: spouštění systému bude otázka několika sekund

Pokud si zapamatujete tyto zásady, měli byste zůstat v bezpečí a klidu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak změnit název Wi-FI?

Jakmile máte jasno o názvu svého SSID, můžete pokračovat dále, ale jak na to? Přihlaste se ke svému routeru jako správce. Každý výrobce routeru poskytuje svůj univerzální software pro admin rozhraní. V následujícím případě si vezmeme za příklad nejpoužívanější značku routeru TP-Link. Otevřete příkazový řádek (Win + X) a zadejte příkaz ipconfig. Ve výsledcích vyjede „Wireless LAN adapter Wi-Fi“ a hledejte „výchozí brána“. Toto je IP adresa vašeho routeru. Tuto adresu zadejte do adresního řádku prohlížeče a najedete do webového rozhraní routeru. Klasicky by se mělo jednat o adresu „192.168.0.1“ nebo „192.168.1.1“. Přihlašovací údaje najdete v příručce nebo tam, kde se nachází výchozí údaje v admin/admin.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívání zařízení může vyřešit změna nastavení procesoru a aplikací

Změna SSID směrovače

Nyní se nacházíte uvnitř rozhraní. Zajímat vás bude levý panel, respektive část Wireless -> Wireless settings. Teď už na vás bude čekat stránka, kde budete moci změnit název SSID bezdrátové sítě, takže hurá do toho, napište svůj název a uložte jej.

Zdroj: https://www.hellotech.com/guide/for/how-to-change-wifi-password