Problémy s režimem spánku ve Windows 10 mohou mít několik příčin

Nastavení režimu spánku na notebooku je vynikajícím způsobem, jak ušetřit energii a zároveň zajistit, že nebudete plýtvat energií. Ani v tomto případě se nevyhnete problémům. Co dělat, když vaše zařízení vykazuje potíže spojené s automatickým uspáním nebo probouzením? Postup je individuální, záleží totiž na výrobci PC. Pojďme se podívat na pár způsobů, jak se tohoto problému zbavit.

Zkontrolujte nastavení režimu spánku

Zaregistrovali jste změny v oblasti uvedení počítače do režimu spánku? Zkontrolujte všechna nastavení, která by mohla potencionálně bránit v uvedení do režimu spánku. Na vině může být hned několik faktorů, od hardwaru, možnosti napájení, konfigurace až po nainstalované aktualizace. Zkontrolujte nastavení spánku. Otevřete Ovládací panely a v kategorii Zobrazit podle zvolte Velké ikony. V seznamu klikněte na Možnosti napájení. V zobrazeném okně vyberte Vybrat, kdy se má displej vypnout.

Mohlo by vás zajímat:  WatchOS 10 přinese řadu vylepšení, která uživatelé ocení

Napravo od položky Uveďte počítač do režimu spánku zkontrolujte patřičné nastavení, zda se shoduje s požadovanými hodnotami. Najdete-li zde výrazné odchylky, objevili jste problém. Nezapomeňte také na Pokročilá nastavení napájení. Tady zkontrolujte hodnoty, aby nebyly nastaveny na volbě Nikdy. Velkým viníkem je také nastavení selektivního pozastavení USB.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když zařízení nepřejde do režimu spánku?

Režim spánku chrání monitor před vypálením a šetří spotřebovanou energii. Když ale z nějakého důvodu počítač nepřechází do režimu spánku, časem se dostaví potíže. Co dělat? Zkontrolujte systémové ovladače. Nejdůležitější jsou ovladače čipové sady, síťové, zvukové a ovladače BIOS. Udržujte tyto ovladače společně s nejnovější verzí Windows 10. Zkontrolujte manuálně aktuální verze ovladačů nebo si stáhněte aplikaci třetích stran, například DriverView. Jestliže narazíte na staré ovladače, vůbec na nic nečekejte a spusťte stahování, následně aktualizujte.

Mohlo by vás zajímat:  Staré konverzace ve WhatsAppu se nikam neztratí. Snadno je lze zobrazit i na novém zařízení

Můžete využít služeb Poradce při potížích s napájením. Spustíte ho v Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Odstraňování problémů -> Další nástroj pro odstraňování problémů a spusťte Poradce.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/fix-windows-10-sleep-mode/