Problém s připojením Apple CarPlay může mít několik řešení. Malá změna nastavení většinou pomůže

Apple CarPlay je skvělý způsob, jak ovládat mobilní telefon pomocí hlasu, což vám umožní bezpečnější jízdu automobilem. Nemusíte se tak nechat rozptylovat různým nastavením na dotykovém panelu, ale zato se plně věnovat jízdě. Jak už to bývá zvykem, ve světe technologie není nic stoprocentní a bohužel to platí i o této funkci, kdy vás může potkat selhání. Potencionální selhání může způsobit frustraci, pokud se jedná o dlouhodobější cestu. Jestliže tedy Apple CarPlay nefunguje, jak ho můžete znovu uvést do provozu?

Mohlo by vás zajímat:  Uzamčenou SD kartu otevře speciální program. Všechna data je pak možné obnovit

Ještě než se podíváme na různé způsoby, zkuste ze všeho nejdřív restartovat zařízení.

Kontrola stavu CarPlay

Nejde vám stále spustit Apple CarPlay ve voze? Chyba může být na vině zamítnutého stavu v nastavení. Pro ověření najeďte do Nastavení -> Obecné -> CarPlay -> Má auta. Zde můžete „zapomenout“ své auto a opětovně jej připojit. Zároveň se ujistěte, že nemáte deaktivovaný CarPlay v sekci Čas u obrazovky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte možnosti připojení

Používáte své zařízení přes pevné připojení USB? Na vině může být samotný kabel Lightning. Zkontrolujte kabel externě, abyste mohli vyloučit poškození. Když nespatříte žádné známky poškození, vyzkoušejte jiné zařízení. Pokud nefungují ani další zařízení, je závada na straně kabelu a vyplatí se pořídit nový nebo jej nahradit jiným, jestli máte v zásobě.

Mohlo by vás zajímat:  Pomalé procházení webových stránek vyřeší změna rozšíření a správa otevřených karet

Pokud používáte Apple CarPlay bezdrátově, ujistěte se, že je na vašem zařízení povoleno připojení Bluetooth. Toto je nejpravděpodobnější viník, když se váš Apple CarPlay nepřipojuje k vašemu iPhone. Nastavení Bluetooth najdete v části Nastavení -> Bluetooth a tady ho můžete aktivovat pomocí přepínače nastavení. Na vině může být ještě zapnutý režim letadlo, který můžete deaktivovat.

Další kroky vedoucí k opravě

Někdy mohou nastat problémy i s neaktuálností softwaru, proto pravidelně sledujte dostupné aktualizace operačního systému. K ovládání Apple CarPlay potřebujete mít povolenou Siri i na uzamčeném telefonu. Tam se dostanete v Nastavení -> Siri a vyhledávání.

Mohlo by vás zajímat:  Nesprávný čas v telefonu Android můžeme opravit několika kroky

Poslední možný problém nastává v nekompatibilitě v určitých vozech. V případě nesnází můžete zkontrolovat seznam aut, která podporují Apple CarPlay.

Zdroj: https://www.lifewire.com/fix-carplay-not-working-5088800