NASA se otevřela návštěvníkům. Vesmírné centrum zahájilo výstavbu

NASA se otevřela návštěvníkům. Vesmírné centrum zahájilo výstavbu

Vesmírná základna, která má vzniknout na oběžné dráze Měsíce a sloužil pro astronauty jako odpočinková zastávka při jejich další cestě, není zcela náhodným projektem. Než ale bude základna Gateaway na oběžné dráze, NASA otevře ještě další stanici, ale nebude ve vesmíru, ale na Zemi. Chce tak projekt přiblížit i obyčejným lidem.

Dozvíte se o NASA veškeré informace

Vesmírná agentura v Americe oznámila tyto plány, které mají zahájit výstavbu s názvem Gateway: The Deep Space Launch Complex. Vzniknout má na Floridě a lidé se budou moci dozvědět o průzkumu vesmíru cokoliv je bude zajímat. Je to velmi zajímavý projekt, ke kterému budou mít přístup všichni lidé. Earth Gateaway má vnést více světla nejen do soukromého, ale také veřejného prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Před čtyřmi lety byla na oběžnou dráhu vypuštěna Muskova Tesla. Víme, co se s ní stane

Podle agentury ale nepůjde o muzeum, ve kterých se dozvíte jen určité informace. NASA chce lidem ukázat, jak všechno ve vesmíru funguje a na základě toho jim přiblížit, co zažívají astronauti a kdo všechno se na podobných akcích musí podílet. Nabídne přes 4,5 tisíce čtverečných metrů zážitků a lidé se tak mají opravdu na co těšit.

Repliky v životní velikosti

Návštěvníci rozhodně nebudou zklamaní. Kosmické lodě, repliky v plné velikosti, které jsou zavěšené ke stropu a mnoho dalších možností bude nabízet „muzeum“, které přiblíží všem, kdo budou mít zájem, jak to ve vesmíru opravdu funguje. NASA se tak poprvé otevře světu a bude možné pozornost veškeré detailní prvky v celé své kráse.

Mohlo by vás zajímat:  Degustátoři poprvé ochutnali víno, které rok zrálo ve vesmíru

Najdete zde mimo jiné i loď Orion, která byla ve vesmíru v roce 2014, ale také model kapsle CST-100 Starliner od Boeingu. První stupeň rakety? Není problém, určitě ho snadno najdete. Muzeum bude mít několik pater, ve kterých pak najdete také interaktivní stěnu s informacemi o vesmírných sondách a družicích. Dozvíte se více o dalekohledu Jamese Webba, ale můžete se sami ocitnout na prahu kosmodromu.

Zdroj: https://www.nasa.gov/centers/stennis/news/releases/2021/Stennis-Space-Center-Celebrates-60-Years-as-History-Continues-to-be-Written, https://www.clickorlando.com/news/local/2021/12/08/kennedy-space-center-visitor-complex-set-to-launch-new-gateway-attraction-in-2022/