Namísto do kanceláře ven: práce na čerstvém vzduchu přináší mnoho benefitů

Unavuje vás práce v kanceláři? Toužili byste skloubit kancelářskou práci s prací v přírodě? Příroda a celkově venkovní prostředí nabízí spoustu benefitů, ale zároveň na nás číhá spousta možných rozptýlení. Jaké jsou výhody práce venku a jak se chovat, abyste se skutečně soustředili?

Práce venku nese s sebou spoustu pozitiv duševních i fyzických. Mnoho lidí také oceňuje lepší vzduchcelkový relax. Trávení času venku s přísunem slunečního svitu ve výsledku zlepšuje kvalitu spánku a je jedno, zda cvičíte, provádíte nějakou aktivitu, nebo jen tak sedíte. Samozřejmostí je získání vitamínu D, který patří k nejdůležitějším pro naše tělo. Jak tedy začít s prací ve venkovním prostředí?

Zvolte vhodné místo

Toto tvrzení je základním předpokladem pro úspěšné propojení práce s trávením času venku. A co to ideální prostředí je? Odpověď není jednoznačná, jelikož každý člověk je jiný, takže volba bude individuální, pro někoho může být ideálním místem park, zatímco pro dalšího kavárna. Pamatujte, že můžete pracovat i z prostředí svého pozemku, nemusíte nutně chodit do lesa. Jestliže se ale vydáváte mimo domov, sbalte si vše, co potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Než se objevil Facebook: přelom tisíciletí otevřel cestu online komunikaci, založit profil a chatovat mohl každý
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na ochranné pomůcky

První ochranou by určitě měla být ta vůči útokům hackera. Neměli byste opomenout ani ochranu proti voděprachu. Ochrana IP 65 chrání před postřikem vodou, zatímco při IP 68 může být zařízení ponořeno do vody. Třetí ochrana bude směřovat přímo na vás. Noste s sebou opalovací krémy, zejména v horkých teplotách, abyste se nespálili. Dále můžete nosit sluneční brýle, kšilt nebo střídat pobyt na sluníčku a ve stínu.

Počítejte se vším

Nyní se vrátíme k prevenci. Určitě mějte s sebou batoh, kde máte všechna potřebná zařízení, komponenty a další pomůcky. Ještě ale než se někam vydáte do přírody, pečlivě nastudujte, jaké vás čeká počasí, abyste nebyli nemile překvapeni nějakou bouřkou či hustým deštěm.

Zdroj: https://hive.com/blog/working-outside-benefits/