Mobilní hraní má před sebou slibnou budoucnost. Tvůrci se nebojí investovat ve velkém

Mobilní hraní má před sebou slibnou budoucnost. Tvůrci se nebojí investovat ve velkém

Mobilní hry získávají čím dál tím větší hráčskou základnu a je víc než pravděpodobné, že právě v tomto herním odvětví bude budoucnost. Někteří neberou mobilní hraní jako to pravé. Nelíbí se jim grafické provedení, dotykové ovládání nebo mizerné příběhy. Jenže to se právě brzy dle všeho změní a mobilní hry čeká zářná budoucnost!

Mobilní telefon má více lidí než herní konzoli

Z toho můžeme logicky odvodit, že mobilních hráčů by mohlo být mnohem více. A do budoucna se toto číslo určitě nezmění. V praxi to vypadá tak, že mobil má každý jedinec svůj, ale herní konzoli má doma až každý třicátý. Když si spočítáme, že prakticky každý, kdo vlastní chytrý telefon, již nějakou tu hru hrál, tak vidíme, kam spěje herní svět. Ty nejlepší hry mají například v obchodě Google Play od 50 milionů do jedné miliardy stažení, což nejsou malá čísla.

Mohlo by vás zajímat:  Práce na volné noze vyžaduje disciplínu a flexibilitu. Klíčové dovednosti si může každý osvojit
Zdroj obrázku: Freepik

Mikrotransakce táhnou

Vývojáři mobilních her už na to dávno přišli a je to i jeden z důvodů, proč je prakticky devadesát procent všech aplikací zdarma. V každé aplikaci na mobil dnes prakticky najdeme nějakou tu mikrotransakci, a pokud je titul populární, pak si na nich mohou autoři přijít k mnohem větším penězům, než kdyby si za hru účtovali jednorázově. Stačí přidat pár výhod a část lidí, kteří hru podpoří, se vždy najde. Proto se jim takové hry vyplatí vyvíjet a vydávat.

Mohlo by vás zajímat:  Fanoušci Metallicy mohou přijít o tisíce dolarů. Podvodníci je lákají na nově chystané album

Chytré telefony jsou každým rokem výkonnější

Díky tomu, že mobilní telefony jdou neustále kupředu, mohou tvůrci vyvíjet stále lepší a náročnější hry. Proto se dnes můžete i na mobilu dočkat opravdu povedených titulů, které mají výbornou grafiku a hratelnost. Takže i hry na mobil mohou dnes vypadat opravdu dobře a nabídnout dokonalý příběh. Navíc většina z nich je k dispozici zcela zdarma nebo jen za zlomek toho, co bychom zaplatili na konzoli nebo PC.

Dle všeho je v mobilním hraní opravdu budoucnost a hlavně spousta peněz.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/mobile-gaming-is-the-future-reasons-why/