Starší notebook je škoda jen tak vyhodit. Využít lze jako server, hotspot i úložiště

Potřebujete si koupit nový notebook, ale přemýšlíte, co se starým? Pokud není rozbitý a funguje, tak jej určitě nevyhazujte, může posloužit na spoustu úkonů. Například můžete využít svůj starý notebook jako externí monitor.

Stejně tak můžete svůj starý notebook využít jako úložiště souborů. Je jedno, o jaké soubory se jedná, hlavně tím získáte možnost úložiště. Pokud vám notebook nefunguje, pak si vyndejte harddisk, který můžete poté využít jako externí harddisk.

Převeďte jej na herní server

V případě, že je váš starý notebook stále funkční, můžete ho převést na server pro online hraní. Vytvořením vlastního herního serveru můžete vy a vaši přátelé hrát online hry pro více hráčů, aniž byste se museli připojovat k serveru, který spravuje výrobce hry. Mějte však na paměti, že notebook by měl být stále funkční na přijatelné úrovni, aby utáhl provoz.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční webová stránka není překážkou. K obsahu se jde dostat i jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Wi-Fi hotspot nebo Chromebook

Můžete využít svůj starý notebook k rozšíření signálu Wi-Fi. Jedná se tak o skvělý nápad, jak rozšířit svůj signál tam, kam nedosáhne ve vaší domácnosti.

Svůj starý notebook můžete využít k prohlížení webových stránek. Nejvhodnějším prohlížečem tak bude Chrome, který neobsahuje správu ovladačů ani neustálé aktualizace systému.

Jak dál využívat starý notebook?

Jako první věc, kterou můžete udělat, je, že své starší zařízení prodáte. Pokud vám vyloženě jde o zisk, existuje řada bazarových stránek, které vám umožní se staršího zařízení zbavit. Pokud nevíte, za kolik své zařízení zhruba nabídnout, stačí si porovnat cenu podobně nabízených notebooků na internetu. Poté je důležité produkt vhodně vyfotit a uvést popis, v jakém stavu se nabízený produkt nachází, bez lhaní. Na českém trhu můžete vyzkoušet Sbazar nebo Bazoš, kde můžete prodávat a nakupovat zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Nejpoužívanější hesla jsou k smíchu. Jejich uhádnutí trvá vteřinu, nejsou žádnou překážkou

Jestli nemáte pro svůj notebook již žádné využití a nechcete jej prodávat, můžete ho darovat někomu, kdo by jeho služby využil. Stačí se zeptat okolí, nebo jej rovnou darovat do nějaké z institucí.

Zdroj: https://thelabrepair.com/blog/repurpose-and-reuse-your-old-laptop/