Díky Alexe si vždy budete vědět rady. Pomůže vařit, doporučí film a sestaví cvičení na míru

Díky Alexe si vždy budete vědět rady. Pomůže vařit, doporučí film a sestaví cvičení na míru

Alexa má k dispozici více než 100 000 dovedností. My jsme si pro vás dneska připravili ty nejlepší z nich. K dobrému fungování nepotřebujete znát všechny, ale jenom ty skutečně dobré.

Alexa a její dovednost ohledně jídla a pití

Tato funkce je super, hlavně pro ty z vás, kteří rádi jíte a pijete, nicméně absolutně netušíte, co se k čemu hodí. Tady vám Alexa poradí. Stačí se jednoduše zeptat „Alexo, hodí se tohle k tomu?“ a obratem dostanete odpověď. Zajímá vás, z čeho je nápoj nebo pokrm vyroben? Alexa vám opět poradí. S tímhle pomocníkem už se ve světě jídla nikdy neztratíte.

Alexa vám pomůže se cvičením

Pokud rádi cvičíte, tak Alexa vám nabídne svůj program 7minutové cvičení. Stačí opět říct „Alexo, otevři sedmiminutové cvičení“. A za pár vteřin může vaše domácí cvičení začít. Dle potřeby si můžete cvičení pozastavit nebo kdykoliv zopakovat. Navíc umí i spoustu dalšího, jako je 5minutové cvičení plank, pomůže vám s meditací nebo vám vytvoří cvičební jídelníček na míru.

Mohlo by vás zajímat:  Android zařízení může být nabité mnohem rychleji. Stačí držet se několika zásad
Zdroj obrázku: Freepik

Alexa to umí i s počasím

Potřebujete znát předpověď počasí? Zajímá vás, kolik je nebo bude stupňů? Tak to není žádný problém. S tímto pomocníkem budete mít vždy všechny informace po ruce. Ať potřebujete znát předpověď počasí na libovolném místě na světě, Alexa vám tuto informaci poskytne bez okolků.

Alexa vám pomůže i se zábavou

V tomhle je více než skvělá. Potřebujete doporučit film nebo seriál? Vyberte si žánr, datum nebo jiné kritérium a hned vám bude doporučen. Zajímá vás, co hrají v nejbližším kině nebo divadle? Zeptejte se! Pokud máte malé děti, tak rozhodně oceníte, že Alexa umí přečíst i pohádku na dobrou noc nebo zapnout bílý šum pro jejich lepší usínání.

S tímhle pomocníkem je život rozhodně o mnoho jednodušší a dokáže nám poradit s každodenními strastmi a problémy. Rozhodně je škoda nevyužít jejích funkcí, když už tady pro nás jsou.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/round-up/best-alexa-skills