Problémy s budíkem na chytrém telefonu vyřeší restart telefonu nebo úprava aplikace

Od uvedení prvního telefonu na svět nikdo netušil, kam se vývoj tehdy prostého zařízení posune. Tento malý přístroj dokáže spoustu věcí a mezi ně patří také budík. Mobilní telefony z převážné části vystrnadily klasické budíky. Ne vždy je ale tato volba šťastná, jelikož v některých chvílích může nepříjemně překvapit a přestat fungovat. Co je příčinou špatného fungování budíku v chytrém zařízení?

Restart

Restart je univerzální radou pro všechny potíže. Proces restartu vymaže dočasnou mezipaměť, která může za potíže spojené s telefonem v různých sférách včetně budíku. Co dělat, když nepomůže ani toto opatření? V takovém případě zkontrolujte hlasitost budíku a vyzváněcí tón. Většina moderních telefonů se systémem Android je vybavena nezávislým ovládáním hlasitosti budíku, může se stát, že toto nastavení omylem ztlumíte. Pro jeho navýšení stiskněte boční tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Někdy je nutné změnit hlasitost budíku přímo v Hodinách.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna záloha nestačí. Přenesení dat na cloudové úložiště a externí disk ušetří pozdější starosti
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení Nerušit

Režim Nerušit je velice vítaným pomocníkem, když nepotřebujete být rušeni. Někdy může tento režim způsobovat potíže spojené s aplikací Hodiny. Přejděte do Nastavení -> Oznámení -> Nerušit. Tuto nabídku získáte také dlouhým stisknutím tlačítka Nerušit po rozbalení horní lišty. Nyní vyberte Povolit výjimky a zobrazí se vám různé možnosti, mezi nimiž zvolte Alarm (Budík).

Restart preferencí pro Hodiny

Při selhání veškerých pokusů restartujte předvolby aplikace. Nemějte obavy, že byste přišli o nastavené budíky, obnoví se pouze všechna nastavení v telefonu na výchozí hodnoty všech aplikací. Pro restartování předvoleb zadejte do vyhledávacího pole Resetovat, poté klikněte na Obnovit všechna nastavení -> Obnovit nastavení.

Mohlo by vás zajímat:  Vypořádejte se s nefunkčními tlačítky na chytrých telefonech s OS Android

Jestli ani v tomto případě nezaregistrujete změnu, je čas navštívit obchod Google Play pro stažení jiné aplikace nebo si pořídit starý a spolehlivý budík.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/android-alarm-didnt-go-off-fixes/