Během pár minut může být klávesnice dokonale čistá. Jednoduché triky to ulehčí

Během pár minut může být klávesnice dokonale čistá. Jednoduché triky to ulehčí

Klávesnici u počítače nebo notebooku používáme každý den. Kvůli tomu se na ní hromadí obrovské množství bakterií, i když si to mnoho z nás neuvědomuje. Podle odborníků je na klávesnici dokonce více bakterií, než se nachází na záchodovém prkénku. Z tohoto důvodu byste ji měli pravidelně čistit. Na to potřebujete správné vybavení i postup.

Jak začít s čištěním klávesnice?

V případě externí klávesnice ji v první řadě odpojte od počítače. Jestli máte notebook, nezapomeňte zařízení vypnout. Otočte klávesnici nebo celý notebook vzhůru nohama a velmi jemně se zařízením zatřeste. Díky tomu se přirozeně uvolní drobky, prach a další nečistoty, které se ukrývají v klávesnici. Následné čištění je velmi jednoduché a zabere vám jen pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Na vodu v nabíjecím portu upozorní v zařízení Samsung varovná hláška
Zdroj obrázku: Freepik

Jak efektivně vyčistit klávesnici?

Vezměte do ruky lepicí lístek a přeložte ho napůl tak, aby lepivá část zůstala na vnější straně. Díky tomu se na ní zachytí všechny nečistoty, které zbyly v klávesnici. Lepicí hrany protáhněte mezi klávesami. Veškerý prach a nečistoty by se měly zachytit. Jakmile bude jeden lepicí lístek plný nečistot, vezměte si na pomoc další a takto postupujte, dokud nebude klávesnice čistá.

Následně se chopte ubrousků na make-up nebo dětské vlhčené ubrousky. Otřete s ním celý povrch klávesnice, abyste se zbavili potu, prachu a nečistot na samotných písmenech a znacích. Máte-li obavy z bakterií, měli byste si koupit antibakteriální utěrky na klávesnici nebo můžete jednoduše použít tekutou dezinfekci.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte vždy v obraze. Nefunkční Always on Display snadno opravíte na pár kliknutí

Tip na konec!

Chcete si celý proces usnadnit a spolehlivě se zbavit všech nečistot mezi klávesami a pod nimi? Investujte do plechovky se stlačeným vzduchem a nastříkejte jej mezi klávesy. Během pár vteřin budete mít hotovo a klávesnice bude jako nová. A nezapomínejte ji čistit alespoň jednou týdně, abyste se zbavili všech škodlivých bakterií a udrželi své zdraví v bezpečí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/news/a559381/how-to-clean-keyboard-easy-hack/