Mark Zuckerberg představil chytré brýle Ray-Ban

Mark Zuckerberg představil chytré brýle Ray-Ban

Majitel nejpopulárnější a nejpočetnější platformy sociálních sítí nyní ukázal projekt, na kterém jeho společnost již nějakou dobu pracovala. Jedná se chytré brýle s logem Ray-Ban. Brýle podle majitele Facebooku umožní lidem pořizovat fotografie a nahrávat videa. Co dalšího můžeme očekávat od těchto supermoderních brýlí, které se již brzy dostanou na trh a kolik budou stát?

Víc než jen módní doplněk

Až dosud byli brýle nejlepším prostředkem, jak zlepšit svůj zrak nebo ochránit oči před sluncem. Nyní se pomalu dostáváme k další fázi tohoto jedinečného produktu. Možná jste si mysleli, že chytré brýle se mohou objevit pouze ve filmech o akčních hrdinech nebo sci-fi. Facebook na nich ovšem pracovat již několik let a nyní konečně přišel s funkčním modelem, který může jít do masové výroby. Již brzy se objeví v Evropě. Kdy se dostane i k nám, není zatím zcela jasné.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikaci pro zvýšení produktivity pomůže vybrat několik parametrů

Spojení se slavnou značkou

Značka Ray-Ban je velmi známá po celém světě a vyrábí velmi stylové a kvalitní obroučky. Díky spojení s touto společností může Facebook přijít na trh s chytrými brýlemi. Zařízení by mělo plnit mnoho funkcí. Budete s nimi moci poslouchat hudbu a sada tří mikrofonů zajistí vysoce kvalitní hlasové zprávy. Díky aplikaci Facebook View, která bude k dispozici pro iOS i Android, bude sdílení a úpravy fotografií na Instagramu, Facebooku, Snapchatu i TikToku mnohem jednodušší.

Ray-Ban Stories se budou prodávat společně v sadě s pouzdrem, které bude také sloužit jako powerbanka pro brýle. V první fázi se toto zařízení bude prodávat ve Spojených státech, Austrálii, Kanadě, Itálii, Velké Británii a Irsku. Podle dostupných informací by se měly prodávat za 299 dolarů (6 500 Kč). Navíc si ho budete moci užít ve 20 variantách různých barev a provedení. Uvidíme, kdy se projekt od Marka Zuckerberga dostane i do Čech a budeme si ho moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Zdroj: https://news.sky.com/story/facebook-and-ray-ban-launch-range-of-smart-glasses-called-ray-ban-stories-12403052