Muž si vytetoval QR kód s potvrzením o očkování proti Covid-19

Muž si vytetoval QR kód s potvrzením o očkování proti Covid-19

Očkování proti viru Covid-19 se stalo velmi kontroverzním po celém světě. Jeden Ital pojal tuto záležitost po svém a rozhodl se vytetovat QR kód, který vede k certifikátu o plném očkování proti Covid-19. Jedná se rozhodně o originální nápad, které nemusí být ovšem zcela praktický. Tetování je trvalé a bude ho mít do konce života. V případě, že se nechá přeočkovat třetí dávkou nebo se v budoucnosti bude muset zcela přeočkovat proti této nemoci, QR kód by se mohl změnit. To by znamenalo, že ten, který má nyní pod kůží do konce života, by jim neplatil.

Originální tetování

Tetování je velmi populární po celém světě a má ho dnes každý druhý. Přijít se skutečně originálním motivem je dnes velmi těžké, protože se motivy neustále opakují. Nechat si vytetovat QR kód je rozhodne originální a jistě to jen tak někdo na těle mít nebude. Otázkou je, jestli se mu bude tetování líbit i do budoucnosti a zda bude skutečně funkční i po mnoha letech na kůži.

Mohlo by vás zajímat:  Apple testuje nové telefony pro přechod na USB-C. Za rok se již s Lightning rozloučíme

Co je QR kód?

QR kód (Quick Response) je alfanumerický, dvourozměrný a čtvercový grafický znak, který vznikl díky japonské společnosti Denso Wave v roce 1994. Je velmi jednoduchý a účinný. Navíc ho můžeme umístit na hladké povrchy a následně jej číst pomocí správně naprogramovaných přenosných zařízení. V dnešní době to zvládne prakticky každý chytrý telefon.

Certifikát pod kůží

Vlastnosti tohoto jedinečného znaku má nyní vytetované pod kůží Ital, který se takto rozhodl. Přečtení znaku pomocí speciálního zařízení povede přímo k evropskému očkovacímu certifikátu majitele proti Covid-19. To znamená, že s sebou muž nemusí nosit očkovací pas, vytištění certifikát ani nemusí používat žádnou aplikaci. Stačí mu jednoduše jeho vlastní kůže. Bohužel riziko toho, že v budoucnosti nebude kód fungovat, je poměrně velké. Zda se tento krok muži vyplatí nebo ne, je jen ve hvězdách. Udělali byste stejnou věc a nechali si vytetovat potvrzení o svém očkování?

Zdroj: https://www.india.com/viral/viral-video-man-gets-qr-code-of-covid-vaccination-certificate-tattooed-on-arm-uses-it-at-mcdonalds-watch-4908782/, https://indianexpress.com/article/trending/trending-globally/italian-student-gets-tattoo-of-covid-vaccine-certificates-barcode-7470294/