Zjistěte, jak je na tom baterie vašeho iPhonu a které aplikace jsou největší žrouti

Zjistěte, jak je na tom baterie vašeho iPhonu a které aplikace jsou největší žrouti

Pokud se vám zdá, že baterie vašeho iPhonu už po plném nabití nevydrží tak dlouho, jak tomu bývalo kdysi, pak si můžete za pomoci nástroje, který Apple nabízí, zjistit, jak je na tom vaše baterie. Ukáže vám, které aplikace a činnosti jí dávají nejvíce zabrat a také vám dovolí podívat se na její celkový stav.

Podívejte se na doporučení pro baterii

V obrazovce baterie si můžete rovněž přečíst návrhy, díky kterým zlepšíte výdrž své baterie a její zdraví celkově. Pokud máte jas obrazovky nastaven na maximum, pak vám určitě bude doporučeno jeho snížení. Jas je totiž jeden z největších žroutů baterie vůbec. Přes nastavení můžete v sekci Displej a jas jednoduše posouvat jas na takovou úroveň, která vám postačí k bezproblémovému prohlížení telefonu. Baterie vám za to jednou poděkuje.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s budíkem na chytrém telefonu vyřeší restart telefonu nebo úprava aplikace
Zdroj obrázku: Freepik

Co spotřebovává ve vašem iPhonu nejvíce energie?

V menu pro baterii rovněž můžete zobrazit výpis aplikací, které spotřebovávají nejvíc energie. Vyberte možnost Zobrazit aktivitu a podívejte se na aplikace, které vás zajímají. V seznamu uvidíte, které aplikace vybíjejí váš telefon, a pokud je nutně nepotřebujete mít zapnuté, měli byste je vypnout. Váš telefon tak vydrží mnohem déle a vy nebudete neustále muset běhat pro nabíječku.

Zkontrolujte celkový stav baterie

V horní části obrazovky vyberte možnost Stav baterie. Nyní před sebou uvidíte maximální kapacitu baterie, kterou měla, když byla úplně nová, a vedle kapacitu, kterou má teď. Obvyklé je, že baterie se časem opotřebovává a během tří let se může dostat na nějakých 70–80 procent původní kapacity. To je normální, ale pokud je vaše kapacita ještě nižší, měli byste začít uvažovat o opatřeních, kterými zabráníte vybíjení už tak dost zkoušené baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Dostaňte své příspěvky na Facebooku do popředí a získejte více lajků

Ani baterie není nesmrtelná a vydrží vám jenom tak dlouho, jak se o ni dokážete starat. Čím víc se staráte, tím více oddalujete nákup nové.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-check-iphone-battery-health