Málokdo si bez ní dokáže představit život. Rozloučit se s ní je ale nejlepší nápad

Televizi dnes najdete skoro v každé domácnosti. Pokud i vy patříte mezi majitele tohoto zařízení, musíte platit poplatek, i když na televizi jako takovou vůbec nekoukáte. Co vás napadne myslet si o lidech, kteří televizi nemají? Je to výhoda, nebo si myslíte, že se doma musí nudit? Ukážeme vám, proč je dobré televizi doma nemít. Je to vlastně velký žrout času, který můžete trávit jinak a lépe.

Co všechno televize způsobuje?

Televize jako taková tu s námi není moc dlouho. I lidé, kteří tu byli před námi, bez ní dokázali žít. Televize tak není potřeba. Prvním důvodem je, že nebudete tolik ovlivnění reklamou. Mnoho z nás kupuje věci je na základě toho, že to viděli v televizi. A chtějí to samozřejmě vyzkoušet. Přijít tak můžete o velké peníze, pokud se reklamou necháte zlákat. Neutrácejte peníze za zbytečnosti a raději je investujte tam, kde to bude mít smysl.

Mohlo by vás zajímat:  V roce 2022 měli podvodníci žně. Tohle jsou největší hrozby online světa současnosti

Televize patří mezi věci, které vám v podstatě nic nedají. Věnujte se raději své rodině nebo přátelům, scházejte se a vyprávějte si mezi sebou příběhy. Čas, který strávíte u sezení u televize, vám už nikdo nevrátí a navíc tím zabíjíte i své vztahy. Není lepší si sednout s partnerem u kávy a probírat, co se za celý den událo? Mnoho z nás ale po práci sedne k televizi a nevnímá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak omezit dívání se na televizi?

V televizi to navíc většinou vypadá úplně jinak, než jak je to v reálném životě. Proto si mladé dívky myslí, že najdou prince snů, muže, který bude jejich jediným. Bohužel spousta pořadů v televizi je zkreslených a neměli bychom na ně brát zřetel. Bez televize navíc budete produktivnější. Čas, který trávíte u televize, můžete využít k mnohem užitečnějším činnostem.

A jak se televize zbavit? Nejdříve si zrušte předplatné na různé kanály a streamovací televize. Je to první krok, jak se od televize oprostit. Poté omezte sledování na minimum. Jestli vás zajímá, co se děje ve světě, vyplatí se koukat pouze na uvedené zpravodajství. Časem zjistíte, že televizi vlastně ke svému životu vůbec nepotřebujete.

Zdroj: https://time.com/5023129/tv-blood-clots/