Nejlepší aplikace pro screenshot v telefonech Android

Dnešní chytré telefony, bez ohledu na Android, nebo iPhone, jsou vybaveny vestavěnou funkcí screenshotu (snímek obrazovky). Obvykle to stačí, pokud se spokojíte se základním vybavením a výsledkem, jenž vám neumožňuje žádné převratné úpravy. Jestli ale toužíte po více než základní funkci, navštivte obchod Google Play, který vám nabízí spoustu aplikací.

Screenshot touch

Hledáte program k pořízení snímku obrazovky na profesionální úrovni? Pak Screenshot touch je jak dělaný pro vás, jedinou nevýhodou je jeho možná komplikovanost. Abyste mohli používat tuto aplikaci, je nutné ji aktivovat předem. To lze provést kliknutím na volbu Spustit službu monitorování zachycení. Snímky obrazovky lze tak pořídit prostřednictvím ikony nebo zatřesením zařízení. V nastavení aplikace můžete změnit formát obrázku na JPEG, PNG, WEBP nebo HEIF, měnit rozlišení nebo zlepšovat kvalitu obrázků. Aplikaci stahujte zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by vás zajímat:  Mailem se malware šíří jako lavina. Rozpoznejte škodlivý soubor a ochraňte svá data včas
Zdroj obrázku: Freepik

Private Screenshots

Private Screenshots je velice užitečnou aplikací, jelikož umožňuje pořízení snímků obrazovky, aniž byste o tom dali vědět druhé osobě. Kromě toho dokáže zachytit snímky obrazovky z aplikací (Netflix, Telegram, bankovní aplikace), které byly právě blokovány. Bohužel tento program nefunguje na všechny aplikace, ale většinu ano. Snímky pořízené touto aplikací se neukládají do galerie telefonu, ale do aplikace. Vybrané snímky však lze přesunout do galerie telefonu. Tato aplikace slouží pouze pro pořízení snímků, nikoliv záznamu. Aplikaci stahujte zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by vás zajímat:  ChatGPT může sdílet citlivé informace společností i běžných uživatelů

Screenshot Easy

Jedná se o podobnou aplikaci, jakou je Screenshot touch. Rozdíl spočívá v uživatelsky přívětivějším rozhraní. Aplikace má v horní liště čtyři karty:

  • Screenshot,
  • Screen record,
  • Website screenshot,
  • Scrolling screenshot.

Každá karta má své specifické nastavení, podle kterého si vyberete režim, a stisknutím tlačítka START CAPTURE provedete akci. Aplikaci zdarma stahujte na tomto odkaze.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/5-best-android-apps-better-screenshots/