Alternativní vyhledávače nabídnou lepší bezpečnost a výsledky z úplně jiných internetových vod

Možná si myslíte, že Google vyhledávač dokáže najít všechno, ale opak je pravdou. Existuje několik dalších alternativních vyhledávačů, které dokážou hledat i v jiných místech než Google. Tyto vyhledávače jsou nefiltrované a mohou vám ukázat vyhledávání na internetu z úplně jiné perspektivy.

Ecosia

Tento internetový vyhledávač pro svůj chod používá upravený Bing. Pokud jej budete používat, osmdesát procent všech zisků z reklam posílá tento prohlížeč na dobrou věc. Speciálně za tyto peníze nechává sázet stromy a všechny tyto věci veřejně dokumentuje a sdílí s uživateli. Jedná se o nefiltrovaný prohlížeč, který pomáhá přírodě!

Qwant

Výborný soukromý prohlížeč, který by vás mohl oslovit. Má také čím. Tento prohlížeč neukládá žádná osobní data, a pokud zde máte účet, pak po jeho zrušení vaše data na tomto profilu také zmizí. Navíc vyhledávač rovněž běží na bázi upraveného Bingu.

Mohlo by vás zajímat:  TikTok omezí nevhodný obsah pro děti a mladistvé. Síť už v minulosti čelila několika kauzám
Zdroj obrázku: Freepik

Peekier

Toto je jeden z nejnovějších soukromých vyhledávačů, který vznikl za poslední dobu. Jedná se o opravdu výborný vyhledávač, který nikdy a nikde nezaznamenává vaše osobní data a ani nijak nesleduje vaši aktivitu. Navíc díky velmi přehlednému designu a nefiltrovanému prohlížení dokáže nabídnout opravdu velmi dobrý zážitek.

Boardreader

Tentokrát pro vás máme jeden opravdu velmi speciální vyhledávač. Tenhle se soustředí hlavně na fóra a nástěnky. Na rozdíl od Google, který vám na prvních místech nabídne mainstream věci, se tady dočkáte výsledků z úplně jiných míst. Pokud vás tedy nezajímá mainstream, ale raději si přečtete názor lidí z nějakého fóra, pak doporučujeme tento prohlížeč alespoň vyzkoušet.

Kiddle

Jako poslední si představíme vyhledávač Kiddle. Tohle není vyhledávač, na jaký jsme zvyklí. Čeká zde na vás opravdu bezpečné vyhledávání a výsledky, které zde budete dostávat, jsou vždy naprosto vhodné pro děti.

Zdroj: https://upload-magazin.de/48644-google-alternativen-suchmaschinen-browser/