Google Chrome není jediný prohlížeč, který lze spustit na Chromebooku

Chromebook je lepší verzí notebooku, co se týče výdrže baterie a rychlosti. Chromebooky jsou vybaveny prohlížečem Google Chrome, který je nastavený jako výchozí. Samotný název napovídá, že se nejedná o nějakou náhodu. Lze v Chromebooku používat jiné prohlížeče, nebo ne?

Google Chrome je název pro nejpoužívanější internetový prohlížeč na internetu. ChromeOS je operační systém navržený společností Google. ChromeOS byl poprvé uveden v roce 2011 a jedná se o operační systém Linux. Chromebooky si od té doby získaly oblibu zejména u uživatelů, již využívají služby společnosti Google (Gmail, Disk Google atd.). Aktualizace pro oba softwary jsou velice časté.

Mohlo by vás zajímat:  Závislost na platebních kartách a online transakcích zvyšuje riziko podvodů

Google Chrome

Chromebooky jsou navrženy tak, aby fungovaly co nejlépe s prohlížečem Google Chrome. Nabízí široké spektrum rozšířenífunkcí. Kromě toho oceníte také úroveň zabezpečení a ochrany osobních údajů. Jedná se o celkově špičkový prohlížeč podporovaný většinou operačních systémů, včetně iOS, macOS, Windows a Linux.

Nevýhody Google Chrome

Ne všichni ocení spolupráci s prohlížečem Google Chrome. Důvodů může být hned několik. Tím zásadním je špehování uživatelů, kvůli kterému společnost zaplatila pokutu 392 milionů dolarů v listopadu 2022. Dalším problémem je samotný výkon, kdy je Chrome velice náročný na CPU a paměťové úložiště RAM. Vysoká spotřeba paměti RAM má negativní vliv na fungování zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Proč nefunguje internet? Proveďte základní diagnostiku sítě
Zdroj obrázku: Freepik

Alternativy

Pokud nepatříte mezi fanoušky prohlížeče Chrome, můžete vyzkoušet hned několik jiných alternativ, najdete mezi nimi známá jména:

  • Mozilla Firefox,
  • Opera,
  • Brave,
  • Dolphin Browser,
  • Ghostery.

Každý z prohlížečů má své specifické výhody. Ghostery blokuje reklamy během prohlížení, zatímco Brave je údajně až třikrát rychlejší než Chrome. V rámci bezpečnosti je také lepší.

Jak vidíte, Chrome s Chromebookem je v symbióze. Pokud vás trápí úroveň soukromí a chcete plynulejší prohlížení, vyzkoušejte některou z alternativ.

Zdroj: https://tech-latest.com/browsers-for-chromebook/