Kryptopeněženka udrží bitcoin v bezpečí. Variant existuje několik, s námi si vyberete

Kryptopeněženka udrží bitcoin v bezpečí. Variant existuje několik, s námi si vyberete

Chystáte se pořídit bitcoin? Tato měna je virtuální, což neznamená, že nebudete potřebovat peněženku. Vybrat si můžete mezi dvěma typy:

  • hardwarovou,
  • softwarovou.

Všechny kryptoměny vyžadují peněženku. Na co je nutné si dávat pozor?

Hardwarové vs. softwarové peněženky

Po ponoření do světa kryptoměn získáte hardwarové i softwarové peněženky. Softwarové peněženky jsou virtuální, zatímco hardwarové jsou fyzické. Pro uložení soukromých klíčů bitcoinu budete potřebovat jeden z těchto dvou typů peněženek. Mnoho vlastníků volí raději softwarové než hardwarové peněženky. Rozdíl je v tom, že softwarová peněženka je většinou zdarma, zatímco hardwarová stojí až 2 000 Kč. Co se týče bezpečnosti, zde hrají plusové body pro hardwarovou.

Mohlo by vás zajímat:  Nouzové tlačítko může zachránit život. Aktivaci v Android telefonu zvládne každý

Softwarové peněženky vyžadují internetové připojení, což z nich dělá potencionální cíl. Hardwarové peněženky nespoléhají na internetové připojení a ukládají krypto soukromé klíče offline. Tato skutečnost eliminuje potencionální hrozbu, u které by útočník navíc musel mít u sebe i fyzicky vaši hardwarovou peněženku. Neznamená to však, že by softwarové peněženky byly snadné cíle, mnoho výrobců nabízí dvoufaktorové ověření. Volba je zcela na vás, jakou si vyberete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si nastavit softwarovou peněženku

Nastavení softwarové bitcoinové peněženky není žádná věda, záleží na poskytovateli. Například Exodus je skvělý pro začátečníky, zatímco Mycelium se hodí pro zkušené a profesionální obchodníky (k dispozici je pouze mobilní aplikace). Před registrací se musíte rozhodnout, kterou verzi peněženky si chcete stáhnout. Pro většinu uživatelů je nejlepší volbou verze pro stolní počítače.

Mohlo by vás zajímat:  Převod měn je díky iPhonu otázka chvíle. Využít lze živý text nebo hlasového asistenta

Mnoho poskytovatelů softwarových peněženek také nabízí svým uživatelům aplikaci pro chytré telefony, takže máte přístup ke své peněžence a zároveň ji takto můžete kontrolovat, i když jste mimo domov. Jakmile si stáhnete aplikaci, budete se muset zaregistrovat. Poté si zabezpečíte svou peněženku ještě PIN kódem.

Získání hardwarové peněženky

Tento proces je o něco zdlouhavější než u softwarové. Zde musíte vyčkat, dokud nebudete mít zařízení fyzicky u sebe. Mezi dvě největší značky patří LedgerTrezor. Jakmile máte hardwarovou peněženku fyzicky u sebe, tak ji budete muset nastavit. Nastavení probíhá propojením USB kabelu ke stolnímu počítači nebo notebooku. Pro tento proces je nutné být připojený k síti. Dále si budete muset stáhnout i aplikaci. Stejně jako u softwarových peněženek tak i zde si budete muset nastavit PIN kód a uložit. Ujistěte se, že zařízení máte stále připojené USB kabelem k PC nebo notebooku. Teprve až teď bude vaše peněženka připravena k použití.

Zdroj: https://www.investopedia.com/terms/b/bitcoin-wallet.asp