Proměňte svůj počítač v plnohodnotný hotspot. Možnost nabízí samotný systém nebo jednoduchý program

Proměňte svůj počítač v plnohodnotný hotspot. Možnost nabízí samotný systém nebo jednoduchý program

Věděli jste, že váš notebook může sloužit jako bezplatný hotspot pro vaše známé a kamarády, kteří se tak mohou připojit k internetu? Podívejme se dnes, jak toho docílit. Máme pro vás návod jak pro Windows, tak Mac.

Jak vytvořit hotspot přes Windows 10 nebo 11

Operační systém Windows 10 má funkci sdílení internetu již v sobě a nemusíte tak stahovat žádné programy třetích stran. V nastavení je pouze potřeba otevřít možnost Síť a internet -> Mobilní hotspot. Vás zajímá vytvoření hotspotu pro Wi-Fi. Nastavte tedy název, případně heslo a můžete rovnou sdílet, jelikož váš hotspot je aktivní ihned. U Windows 11 je postup stejný.

Zdroj obrázku: Freepik

Sdílení internetu pomocí programu Connectify

Pro starší verze Windows existují také funkce pro sdílení, které jsou součástí systému, ale uživatelsky se příliš neosvědčily, a doporučujeme spíše sáhnout po bezplatném programu jménem Connectify. Ten vám dovolí jednak sdílet Wi-Fi připojení přes ethernetový kabel, ale dokonce vám ho dovolí sdílet, i když jste sami na Wi-Fi připojeni. Většina uživatelů se spokojí s bezplatnou verzí, ovšem pokud máte zájem o funkce navíc, pak už si musíte připlatit.

Mohlo by vás zajímat:  Z nuly na sto je nejlepší cesta, jak baterii v Androidu úplně zničit

Sdílení internetového připojení pomocí Macu

Samozřejmě nezapomínáme ani na uživatele Macu. I tento systém má v sobě zabudovanou funkci pro sdílení internetu, která je navíc opravdu jednoduchá k použití. V předvolbách systému zvolíte možnost Sdílení a vyberete Sdílení internetu. Na výběr dostanete mezi Wi-Fi, Bluetooth, Thunderbolt nebo FireWire. Limitováni jste pouze v případě, že jste sami připojení na Wi-Fi. Není možné být na ni připojený a zároveň sdílet síť. Budete tedy muset být připojení pouze přes ethernet kabel.

Nikdy nevíte, kdy se vám bude tato funkce hodit. Občas nemůžeme chytit žádná data od operátora a za takový hotspot bychom byli rozhodně vděční. Dnes už víme, jak na to!

Zdroj: https://www.howtogeek.com/214080/how-to-turn-your-windows-pc-into-a-wi-fi-hotspot/