Většina z nás už si neumí představit život bez smartphonu. Telefony se staly osobním centrem, setkáváme se pomocí nich s přáteli, pracujeme, bavíme se. Poškození chytrého telefonu znamená, že přijdete o několik dní kontaktu, ale také o fotografie nebo důležité dokumenty. Je vhodné proto udělat několik záloh, abyste o důležitá data nepřišli.
Jak se vyhnout problémům s poškozením telefonu?
Nejčastějším problémem je špatná nabíječka. Pokud máte novou nabíječku, nemusíte řešit, jestli se telefon správně nabíjí. Při každodenním používáním ale časem zjistíte, že zástrčka nabíječku je v zásuvce volná a už nebude tak jednoduché telefon nabít. Někdy to dojde do situace, kdy si budete muset koupit nabíječku novou. Naštěstí už jsou dnes možnosti, kdy si ji objednáte a druhý den ji máte doma.
Pokud vám telefon spadne z ruky například na betonové kostky nebo dlažbu, může se stát, že praskne displej, na kterém pak už nic neuvidíte. Jinak ale telefon může zůstat funkční, ale bude se vám hodit maximálně na příchozí hovory. Ochránit před pádem ho můžete pomocí ochranného krytu nebo vhodným pouzdrem. Snadno se totiž může stát, že vám telefony vyklouznou z ruky a nákup nového zařízení by se mohl prodražit.
Problém může nastat při používání neoriginální nabíječky
Pokud máte originální nabíječku, nemusíte mít strach. Pokud se vám zničila a vy jste si koupili jinou, která sice má stejný USB kabel k nabíjení a do telefonu pasuje i z druhé strany, je možné, že si telefon časem poškodíte. Neoriginální nabíječka může nabíjet velmi pomalu, nebo naopak rychle, ale při používání se bude rychleji vybíjet.
Zaplavení telefonu je jednou z možností, jak přijít nejen o data, ale také o samotný telefon. Pokud ho používáte ve vaně a spadne vám do vody, je nejlepší ho rychle rozložit, a vložit do suché rýže. Ta vodu absorbuje a spíše se dočkáte toho, že telefon znovu zapnete. I když venku prší, telefon byste neměli vytahovat a raději počkat, až dojdete pod střechu. Kontakt s vodou telefonům škodí, i když jsou dnes udělané tak, že nějakou vodu vydrží. Lepší je se tomu ale vyvarovat než to zkoušet na vlastní kůži. Telefon byste pak už nemuseli vůbec zapnout, i když to výrobce deklaruje.