Také elektrokola nabízí pořádný zážitek z jízdy. Tyhle tři stroje neznají hranice

Také elektrokola nabízí pořádný zážitek z jízdy. Tyhle tři stroje neznají hranice

Móda elektrokol zasáhla celý svět, zejména ve Spojených státech zuří válka o design a hlavně o výkon motoru, a na trh se dostávají opravdu rychlé modely, které se snaží svazovat jednotlivé státy nařízením o povolené maximální rychlosti. Některé typy však umožňují omezenou maximální rychlost takzvaně „odemknout“, což přináší možnost nebývalých zážitků, ale také vysoké riziko úrazů. Jaká nejrychlejší elektrokola se nabízí k prodeji na americkém trhu právě teď?

1.    Optibike R22 Everest

Novinka z dílny firmy Optibike z Colorada předčí veškerá očekávání a není divu. Společnost Optibike patří mezi nejstarší výrobce elektrokol v USA a tento model nabízí dojezd až 510 kilometrů na jedno nabití a rychlost až 58 km/h. Jedná se o typ elektrokola s nejdelším dojezdem, což je umožněno díky enormní kapacitě baterie (3260 Wh). S tímto kolem sice nezdoláte Everest, byť tento vrchol má elektrokolo v názvu, ale rozhodně bude jen málo kopců nebo překážek, které nezvládne. Za částku takřka půl milionu korun si můžete užít elektrokolo vyrobené ručně, se kterým můžete jezdit do práce bez nabíjení po celý týden.

Mohlo by vás zajímat:  Stadion ve tvaru obrovského stanu vyroste v Kataru
Zdroj obrázku: Freepik

2.    Delfast Top 3.0i

Delfast Top 3.0i patří do řady elektrokol, kde už není zcela zřejmé, zda se jedná ještě o elektrokolo, nebo už elektrickou motorku. Má futuristický vzhled motokrosové motorky, naštěstí ale nehlučí. V současnosti patří mezi superrychlé modely na trhu, přestože v „legálním“ režimu dosahuje maximální rychlosti 32 km/h, u „neomezeného“ nastavení je možné dosáhnout až 80 km/h, což je rychlost pro běžné motocykly, navíc s dojezdem až 321 kilometrů, což z něj dělá elektrobestii v terénu i na silnici. To vše za cenu od 175 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat:  Význam 8 nejpodivnějších emoji zná málokdo. Otestujte své znalosti ze světa emotikonů

3.    Hi-Power Cycles Revolution XX

Je tohle ještě elektrokolo? Podle vzhledu si totiž nemusíte být příliš jistí, ale podle výrobce rozhodně. A jistojistě je nejrychlejší na světě, protože při testovacích jízdách na dně vyschlého jezera dosáhlo rychlosti takřka 120 km/h, což je monstrózní výsledek. Elektrokolo HPC Revolution XX odporuje zdravému rozumu, protože se jedná o stroj, který nezná hranice. Samozřejmě se bude prodávat se dvěma možnými nastaveními, uškrceným režimem pro provoz ve městě a neomezeným pro neskutečné jízdy v terénu. Zájemci si však musí pospíšit, vyrobeno bude jen 20 kousků za cenu přes 510 tisíc korun.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/fastest-ebikes-for-sale/