Jak připojit telefon k počítači?

Jestli si chcete z telefonu do počítače například zkopírovat fotografie nebo dokumenty, existuje několik možností, jak to můžete udělat. Připojení můžete provést několika způsoby, jak přes USB kabel, tak pomoc Bluetooth nebo jiných technik. Pokud chcete v tomto ohledu poradit, podívejte se na náš článek.

Nejjednodušším způsobem je použití kabelu USB

USB kabel má doma snad každý z nás, mnoho lidí jich má dokonce několik. Dnes se již běžně přidávají k elektronice nebo jiným zařízením, které je potřebují. Můžete pomocí USB kabelů nabíjet, ale také se díky nim připojíte k počítači. Kabel vložíte do správného portu v počítači, chvíli počkáte, až se připojí a následně si budete moci ke kabelu připojit telefon a následně vše v počítači upravit, přesunout nebo smazat.

Pomoci může také připojení přes Bluetooth. Pokud zrovna nemáte po ruce USB kabel, je to další možnost, jak rychle telefon připojit. Je nutné ho mít zapnutý jak na počítači, tak v telefonu. V telefonu ho najdete snadno, v počítači musíte do Nastavení a posléze najít složku Zařízení. Tam povolíte Bluetooth a následně už si obě zařízení můžete spárovat. Poté už si jen uděláte svou práci, která je potřeba. Z telefonu fotografie snadno pošlete do počítače, ale také naopak.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli nefunkčnímu kolečku není nutné kupovat novou myš. S trochou šikovnosti ho opraví každý

Jestli se vám nelíbí ani jedna možnost, můžete se připojit přes Wi-Fi

Bezdrátové připojení, to není jen Bluetooth. V mnoha případech se může stát, že se vám nepodaří připojit nebo připojení není tak rychlé, jak byste potřebovali. Můžete využit také Wi-Fi. Ta je přístupná ve všechno počítačích i noteboocích. Budete ale potřebovat do telefonu stáhnout aplikace, abyste mohli soubory přenášet.

Na obrazovce telefonu se objeví adresa, kterou zadáte do prohlížeče v počítači. Po otevření pak uvidíte obsah paměti a budete moci do telefonu přenášet soubory z počítače. Způsoby, jak se připojit z telefonu do počítače, jsou velmi jednouché a snadno si je osvojíte. Každý najde to pravé právě pro sebe, tyto způsoby patří mezi nejpopulárnější a nejvíce využívané.