Jak se zbavit virů a bakterií, které jsou na vašem mobilním telefonu?

Jak se zbavit virů a bakterií, které jsou na vašem mobilním telefonu?

Mobilní telefon je předmět, který v dnešní době chytnete do ruky asi nejčastěji za celý den. Je proto absolutně nemožné se vyhnout virům nebo bakteriím, které se na mobilu uchytí a vy si je tak přinesete až domů. Jak se těchto škodlivin zbavit snadno a rychle? Vyzkoušejte tyto snadné triky.

V době pandemie všichni hledí na zvýšenou hygienu ještě více než kdy dřív. Nejen proto je důležité, abyste kromě rukou čistili často i mobilní telefon. Na něm se totiž po celý den usazuje mnoho virů a bakterií, o kterých nejspíš ani nevíte. Můžete si je ale poměrně snadno přenést až domů.

Mohlo by vás zajímat:  Android telefony svou kvalitou stoupají. Ve více faktorech už překonaly iPhone

Obrazovku utírejte denně

Ať u používáte denně dotykový mobilní telefon, tablet nebo třeba notebook, všechny tyto přístroje byste měli dezinfikovat velmi často, minimálně jednou denně určitě. K dezinfekci dotykového displeje používejte běžný hadřík z mikrovlákna, ten nijak obrazovku nepoškodí. Co se týče krytu telefonu a okolí obrazovky, můžete použít i jemně vlhký hadřík namočený do dezinfekčního prostředku.

Moderní metoda ozařování telefonu

V dnešní době koronaviru vzniká i mnoho dalších, pokročilejších metod, díky kterým často používané předměty rychle a snadno vyčistíte bez použití dezinfekce a hadříku. Řeč je o speciálním UV-C záření, které poskytuje speciální přístroj. Díky němu můžete smartphone dezinfikovat za necelých deset minut. Stačí vložit zařízení do krabičky, zavřít poklop a zapnout funkci záření. Technologie založená na UV-C paprscích vypálí veškeré mikroby, viry a bakterie.

Mohlo by vás zajímat:  Lepšího signálu Wi-Fi lze dosáhnout dodatečným zařízením i správným umístěním routeru

Vedle profesionálních přístrojů existují na trhu také domácí UV-C zářiče, které můžete používat kdykoliv po příchodu domů. Stačí přístroj zapojit do elektřiny a jednoduše všechny předměty dezinfikovat.

Ať už budete používat klasický hadřík spolu s tekutou dezinfekcí nebo si domů pořídíte UV-C záření, každá varianta čištění předmětů je správná. Nezapomínejte na důkladnou hygienu nejen telefonů, ale také svých rukou.