Jak se správně starat o smartphone během mrazivé zimy?

Jak se správně starat o smartphone během mrazivé zimy?

Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale váš smartphone potřebuje během zimy a velkých mrazů speciální péči, aby mohl správně fungovat. Co byste s ním měli dělat a jak ho během zimy používat? Přesně na to se dnes podíváme. Zajisté nechcete přijít o svůj oblíbený a drahý telefon, na který jste si již zvykli a máte v něm všechny potřebné kontakty a fotografie. Přijít o něj jen kvůli chladu je naprosto zbytečné, ale i to se vám může stát. Podívejme se, jak proti tomu bojovat.

Mohlo by vás zajímat:  Správná klávesnice je základ pro pohodlnou práci i hraní her. Každá nabízí něco jiného

Rizikové faktory pro váš chytrý telefon

Podle Setha Pergese, který prováděl výzkum pro magazín Popular Mechanics, většina modelů chytrých telefonů není citlivá na mírné mrazy. Některé displeje ovšem mohou mít problém s teplotami při -10 stupních Celsia. Nebudou tak citlivé na dotek a baterie se rychle vybije na 0 %. Při teplotě -20 stupňů Celsia se mohou bezdůvodně vypínat a při -30 stupních Celsia se poškodí většina baterií a telefon jednoduše přestane fungovat. Naštěstí takové teploty u nás nemusíme řešit.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování je stále rozšířené a může mít důsledky

Jak chránit chytrý telefon před poničením mrazem?

Nejlepší radou, kterou vám můžeme dát, je nepoužívat svůj smartphone během silných mrazů. Jednoduše ho nevyndávejte z kapsy, tašky nebo batohu. Tam bude teplota o něco vyšší a telefon bude fungovat lépe. Nenechávejte je v autě, když odcházíte na dlouhou dobu, protože je tam velká zima. Účinné je také použití ochranného pouzdra, které drží vnitřní teplotu o trochu vyšší než vnější.

Při používání telefonu venku byste měli nosit rukavice a spolehnout se na přijímání hovoru pomocí sluchátek, abyste nemuseli smartphone vyndávat z kapsy nebo tašky. Telefon nezapomeňte nabít naplno. Tak nebude baterie tolik náchylná k vybíjení. Chcete-li se vyhnout zbytečné kondenzaci vody pod displejem, vypněte přístroj po delší době v chladu a zapněte jej až ve chvíli, kdy se zahřeje na pokojovou teplotu.

Zdroj: https://time.com/5084043/cold-weather-protect-phone/