Hry nemusí být pouze zábava. Tyhle tituly roztočí mozkové závity a rozvinou kreativitu

Informace o grafické kartě prozradí šikovná aplikace i sériové číslo. Možnost nabízí i samotný Windows

Zajímá vás, jakou grafickou kartu máte v počítači, ale nejste zase tolik zdatní, abyste na to přišli? To vůbec nevadí, dneska vám ukážeme, jak na to. Ke zjištění informace, jakou máte grafiku, není třeba moc velké námahy.

Důvodů, proč byste chtěli zjistit, jakou grafickou kartu máte vlastně v počítači, je několik. Chcete to vědět jen tak pro zajímavost, nebo jste hráč, který potřebuje zjistit, jestli rozjede na svém PC nejnovější hru? Připravili jsme si pro vás jednoduchý a přehledný návod, díky kterému zjistíte všechny dostupné informace o grafické kartě umístěné ve vašem počítači.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční reproduktory ještě nemusí být na odpis. Nabízí se hned dvě jednoduchá řešení

Zjištění grafického adaptéru za pomoci Windows

Prvním způsobem, jak zjistit, jakou grafickou kartu máte, je za pomoci Windows. Celkem jednoduše se to dá zjistit pomocí Správce zařízení. Do tohoto Správce se dostaneme nejjednodušší cestou asi takto: Najdeme si ikonu Tento počítač, na kterou klikneme pravým a zvolíme Vlastnosti. V pravém horním rohu najdeme Správce. Ve Správci zařízení najdeme možnost Displej adaptér a po najetí na tuto možnost by se měl zobrazit model a typ vaší grafické karty.

Mohlo by vás zajímat:  Problém se spuštěním her v systému Windows lze řešit opravou souborů i aktualizací
Zdroj obrázku: Freepik

Pro konkrétní informace použijte jeden z mnoha programů na detekci

Pokud potřebujete podrobnější informace, pak doporučujeme použít některý z programů třetích stran. Například nám se dobře osvědčil program jménem Speecy. Ten funguje dobře i v bezplatné verzi a o vašem grafickém adaptéru vám řekne úplně všechno. Pokud tedy potřebujete znát přesné specifikace, pak doporučujeme sáhnout po tomto programu. Stačí program jednoduše zapnout, zvolit možnost „grafika“ a zde kliknout na možnost „subvendor“.

Samozřejmě je zde ještě jedna možnost. Otevřete váš case a vyjměte grafickou kartu ze základní desky. Na nálepce, která by se na ní měla nacházet, se dozvíte rovněž výrobce a typ karty. Tento způsob je ale podle nás zbytečně pracný!

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-graphics-card-do-i-have