Převod měn je díky iPhonu otázka chvíle. Využít lze živý text nebo hlasového asistenta

Ať už cestujete, nebo jste forexovým obchodníkem, nastanou chvíle, kdy budete potřebovat nebo chtít převést měny. Na iPhonu lze vykonat tuto možnost velice jednoduše, existuje totiž hned několik způsobů, jak toho docílit. Tak nyní pozorně čtěte, ať víte, co dělat.

Převod pomocí živého textu

Funkce Apple Live Text zjednodušuje každodenní operace na iPhonu. Převod měn je jednou z operací na iPhonu, funguje v aplikaci Fotoaparát společně s vestavěnými aplikacemi a aplikacemi třetích stran. Ať už chcete převést měnu prostřednictvím čehokoliv, musíte zvolit patřičnou metodu. Otevřete Fotoaparát, namiřte na cenovou nabídku a klepnutím na cenu na ni zaměřte. Přibližte se k předmětu tak, aby se text vešel do žlutého rámečku. Jakmile fotoaparát identifikuje text, klepněte na ikonu živého textu v dolním rohu vyhledávání. Jakmile se živý text zobrazí v levém rohu převodu, klepnutím na něj zobrazíte převedenou částku.

Mohlo by vás zajímat:  Pořídit snímek obrazovky v Samsung Galaxy je možné třemi jednoduchými způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Spotlight Search

Můžete se setkat s tím, že váš iPhone nebude podporovat živý text, pak se nabízí možnost zkopírovat částku a převést ji pomocí Spotlight Search, budete muset postupovat následovně: Přejeďte prstem dolů z domovské obrazovky nebo uzamčené obrazovky a vyvolejte Spotlight Search. Dlouze stiskněte vyhledávací lištu a zvolte možnost Vložit nebo jednoduše zadejte požadovanou částku k převedení. Převedení částky se zobrazí ve vaší měně.

Siri

Použití asistentky Siri je další možností, jak převést měnu. Nejlepší na tom je, že můžete převádět měnu pomocí hlasového úkonu, což je opravdu užitečné tehdy, kdy nemáte volné ruce. Stačí, abyste zavolali Hey Siri (nebo ji aktivujte v Nastavení -> Siri a vyhledávání) a stačí se zeptat, zda by mohla převést určitou měnu do jiné. Je nutno dodat, že Siri nemá podporu češtiny, takže budete muset provést příkaz v angličtině, můžete říci například: „Hey Siri, convert 100 British pounds to US dollars“, a zobrazí se vám částka v kalkulačce.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/ways-to-convert-currencies-on-iphone/