Záhadné úkazy UFO z roku 1993 stále čekají na objasnění. V Česku jde o mimořádný jev

Záhadné úkazy UFO z roku 1993 stále čekají na objasnění. V Česku jde o mimořádný jev

Když se řekne UFO, každému se vybaví automaticky zelení nebo šedí mužíčci s obrovskou hlavou, tak jak bývají často vyobrazováni. Ve skutečnosti UFO znamená „unidentified flying object“, což znamená „neidentifikovaný létající objekt“. Toto téma je vždy fascinující, jelikož se jedná o něco, co je nám cizí a co je nevšední. Touha po odhalení tajemství je vždy obrovská. Co se tedy odehrávalo v českých zemích roku 1993?

Příhoda na Svitavsku

21. srpna 1993 šel jistý pan Š. na procházku se svým psem na Svitavsku mezi obcemi Telecí a Borová. Dle vyprávění na jednom z míst narazil na neobvyklý a zvláštní objekt 20 metrů před sebou. Objekt připomínal plochou rybu bez ocasu o velikosti 70 cm na délku a 40–50 cm na výšku. Předmět visel asi 30 nebo 40 cm nad zemí a nehýbal se. Pan Š společně se psem zůstali v šoku stát.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní hra New State Mobile slaví výročí a hráčům nabídne zajímavé odměny

Pan Š. si nejprve myslel, že jde o nějaký žert, ale po přiblížení se k předmětu začal jeho pes hystericky štěkat. Byly vidět spirálovité vzory pestrých barev. Po chvíli pozorování se dal předmět do pohybu. Předmět byl plochý, maximálně mohl mít tloušťku 5 cm. Celé pozorování proběhlo v poklidu, v mrtvolném tichu, aniž by si pan Š., ztuhlý překvapením, sáhl na daný předmět.

Zdroj obrázku: Freepik

Den na to se strhla exploze v pozorování UFO

Další zpozorování podivných předmětů UFO se událo v odpoledních hodinách nad Hostýnem na Moravě. Měly podivný doutníkový tvar a zářily oranžovým světlem. Večer téhož dne se na obloze pohyboval tmavý plochý objekt opatřený několika stálými žlutobílými světly a jedním červeně blikajícím. Na rozdíl od letadla se tento objekt pohyboval oblohou naprosto beze zvuku a pod úrovní mraků. Později toho dne ve večerních hodinách byly spatřeny další dva objekty podobné trojúhelníkům se třemi až čtyřmi bílými světly na okrajích a blikajícím červeným světlem mezi nimi. Opět se pohybovaly bezhlučně, a dokonce další objekt se objevil před půlnocí a táhl za sebou jakýsi oheň.

Mohlo by vás zajímat:  Miliony fanoušků Star Wars se už brzy dočkají premiéry očekávaného seriálu Obi-Wan Kenobi

Později se začaly objevovat další zmínky z různých části ČR, a dokonce i tehdejší SRN, konkrétně kousek od Šumavy. Všechna hlášení byla podobná. O co se doopravdy jednalo, těžko říct, každopádně o letadla určitě ne.

Zdroj: https://english.radio.cz/ufos-over-czech-skies-do-battle-sceptics-8555496