I chytrá zařízení se mohou mýlit. Chybně zobrazovaný čas je někdy nutné opravit razantním způsobem

I chytrá zařízení se mohou mýlit. Chybně zobrazovaný čas je někdy nutné opravit razantním způsobem

Automatické nastavení času je funkce, kterou oplývá operační systém Windows, Mac, stejně tak iPhone i Android. O úpravu času se nemusíte sami starat, ani když si pořídíte nový chytrý telefon. Někdy se ale může stát, že mohou mít hodiny zpoždění o pár minut, nebo dokonce i hodinu. Taková chyba může způsobit nepříjemnosti, pokud ji nezaznamenáte včas. Co za tím stojí a jak můžete tento problém vyřešit?

Existují tři možné důvody, které stojí za špatně zobrazovaným časem:

  • Omylem, ať už vy, nebo vaše dítě, jste vypnuli nastavení automatického času a data, zatímco jste si hráli s čísly.
  • Máte špatně nastavené časové pásmo.
  • Může za to operátor nebo připojení Wi-Fi.
Mohlo by vás zajímat:  Hackeři nejčastěji cílí na bankovní a vládní instituce, neunikají jim ani známé osobnosti

Zapněte nebo vypněte automatické nastavení dat

Pro automatické nastavení času najeďte do Nastavení -> Obecná správa nebo Systém -> Datum a čas a vypněte, poté znovu zapněte možnost Automaticky nastavit datum a čas. Toto nastavení se může mírně lišit v závislosti na zařízení. Tato změna nastavení by měla resetovat čas a vrátit ho do správných kolejí.

Zdroj obrázku: Freepik

Když nepomůže předchozí krok, můžete zkusit restartovat mobilní zařízení. Tímto procesem se odstraní všechny dočasné chyby, které by mohly bránit správnému fungování vašeho zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší rozšíření pro prohlížeč Safari, které usnadní psaní a zvýší bezpečnost

Vypněte automatické nastavení času

Nevidíte pozitivní výsledek ani po vyzkoušení předchozích kroků? Pak je na čase vypnout automatické nastavení data a času. Postupujte stejně jako předtím, akorát ponechte vypnutou možnost automatického nastavení. Ujistěte se, zda váš chytrý telefon má správně vybrané časové pásmo. Toto nastavení je vhodné, zvláště pokud jste byli svědky častých výpadků a chyb v zobrazení času.

Stále žádná výrazná změna a hodiny jsou zobrazovány špatně? Problém tedy nebude v nastavení času, ale v softwaru vašeho operačního systému, chyba mohla nastat například při špatné aktualizaci systému. Proto zkuste aktualizovat operační systém na nejnovější nebo vraťte zařízení do továrního nastavení.

Zdroj: https://www.lifewire.com/fix-wrong-time-on-android-5211151