Hry nemusí být pouze zábava. Tyhle tituly roztočí mozkové závity a rozvinou kreativitu

Hry nemusí být pouze zábava. Tyhle tituly roztočí mozkové závity a rozvinou kreativitu

Ne všechny hry jsou jenom pro zábavu, jak si většina lidí myslí. Existují i takové tituly, které jsou vytvořeny proto, aby posilovaly hráčskou kreativitu. Po takových hrách je v dnešní době opravdu velká poptávka a my se podíváme na ty nejlepší z nich.

  1. Minecraft – Tahle hra zde rozhodně nemůže chybět, protože pokud máme vybrat nějakou hru pro rozvoj kreativity, pak je to právě tato. Cílem této hry je právě za pomoci své představivosti vytvářet a stavět ty nejzajímavější a nejlepší struktury. A vývojářům se rozhodně daří, jelikož jejich hru hraje přes sto milionů lidí z celého světa.
  2. Terraria – Jedná se prakticky o Minecraft, jenže tato je zasazená do 2D světa. I zde stavíte různé struktury a bojujete s nejrůznějšími monstry. Navíc můžete hrát najednou společně s kamarády a dát hře úplně jiný rozměr.
  3. Little Big Planet – Výborná hra, která je věnována hlavně mladšímu publiku. Tento titul je plný hádanek a logických úkolů, díky kterým si potrápíte své mozkové závity.

    Zdroj obrázku: Freepik
  4. SimCity – Pokus spíše vyhledáváte budovatelské strategie, pak je tento titul jako zrozený pro vás. První díl vznikl již v roce 1989 a od té doby tato herní série udělala obrovský kus cesty. Vašim úkolem je vystavět funkční město se vším všudy. Navíc se naučíte hospodařit s penězi, protože nic není zadarmo, ani v této hře.
  5. Tetris – Tato hra je tady s námi už snad od prvopočátku počítačových her. Pravděpodobně ji nemusíme ani představovat. Jedná se rovněž o kreativní logickou hru, která nás navíc nutí naučit se rychle rozhodovat.
  6. Portal – Jednoduše vypadající hra, která klame svým vzhledem. Ve hře Portal musíte předvídat dopředu a logicky umísťovat portály, díky kterým se budete ve hře přesouvat.

Pokud tedy hledáte hry, kde si zapřemýšlíte a ještě k tomu trochu podpoříte svou kreativitu, pak se rozhodně mrkněte na jeden z těchto kousků.

Zdroj: https://www.gamedeveloper.com/art/7-video-games-to-boost-your-creative-mind
Mohlo by vás zajímat:  Rodinný rozpočet ovlivňují do velké míry naše návyky a zlozvyky