Herní konzole Sony PlayStation 5 patří k nejlepším. Zaslouží si ale více funkcí

Herní konzole Sony PlayStation 5 je nejnovější řadou firmy Sony. Určitě patří k nejlepším konzolím, které byly vydány, ale nepůsobí tak přelomově jako někteří z jejích předchůdců. Co ale můžeme vyzvednout, tak především plynulejší spouštění a načítání her díky SSD disku. Výkon je také podstatně lepší než u předchozí řady, totéž platí i o ovladačích DualSense. Ačkoliv jsme tu vyjmenovali samá pozitiva, co se týče výkonu, právě v softwarových či designových funkcích má stále rezervy podle některých uživatelů i odborníků. Na čem by mohla japonská společnost Sony ještě zapracovat?

Mohlo by vás zajímat:  Otec Luboš: Prodej synova mobilního telefonu byl horor. Nakonec skončil v šuplíku, protože domluva se zájemci byla nemožná

Internetový prohlížeč

Předchozí verze konzole PlayStation 4 byla unikátní také v tom, že pro své uživatele měla vlastní internetový prohlížeč. Z nějakého důvodu jej vývojáři Sony zcela stáhli. Na stránky se lze přihlásit komplikovanou metodou, kdy použijete Twitter aplikaci, abyste mohli používat interní prohlížeč. Nicméně se šušká, že by společnost přeci jen mohla v budoucnu přidat oficiální prohlížeč.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovládání LED světel

Jak herní ovladač DualSense, tak i samotná konzole jsou vybaveny LED světly. Když je herní konzole zapnutá, svítí bílou barvou. V klidovém režimu svítí herní konzole oranžově. Při zapínání nebo vypínání tyto světlé proužky blikají bílou barvou. Určitě by nebylo na škodu, kdyby měl uživatel přístup k úpravě těchto světel dle vlastního výběru.

Mohlo by vás zajímat:  Čím složitější, tím bezpečnější. Super silné heslo pomůže zapamatovat několik triků

Podpora modifikací

Počítačoví hráči jsou zvyklí u her na možnost modifikací. Konzoloví hráči, až na výjimky, tuto možnost nemají. Mody mohou být často velmi zábavné. Například slavná Dota vznikla díky modu v populární nostalgické strategii Warcraft III. Podle Doty vznikla také populární hra League of Legends. Stačí, aby společnost Sony umožnila nainstalovat mody do určitých her, aby mohly vzniknout právě možnosti upravovat herní obsah a nechat rozrůst potenciál titulu naplno.

Jedná se o drobnosti, ale i tyto drobnosti mohou posunout kvalitu zařízení na vyšší úroveň. Samozřejmě se také jedná pouze o tři tipy, může jich být daleko více.

Zdroj: https://honestproscons.com/advantages-and-disadvantages-of-ps5/