Konec nepřehledným poznámkám a papírům po celém stole. O vše důležité se postarají chytré aplikace

Konec nepřehledným poznámkám a papírům po celém stole. O vše důležité se postarají chytré aplikace

Chcete se jednou provždy zbavit papíru? Plánujete váš život nebo práci digitalizovat? V tom případě jsme si dnes připravili článek rovnou pro vás a pomůžeme vám zbavit se přebytečného papíru.

Nejprve si udělejte sami u sebe takový malý průzkum, na co všechno vlastně ještě papír potřebujete. Podle toho si můžete najít vhodnou digitální alternativu. Prakticky ke všem činnostem se dneska dá nalézt jedna možnost, ke které nebudete potřebovat ani jeden jediný list papíru. V praxi to vypadá asi tak, že na vše, co potřebujete, vám bude stačit následujících pět nástrojů:

  • skenovací aplikace,
  • cloudové uložiště,
  • aplikace na poznámky,
  • seznam úkolů,
  • případně ještě nějaký nástroj pro váš elektronický podpis.
Mohlo by vás zajímat:  S myší je nutné zacházet opatrně. Špatné kliknutí spustí řetězec problémů

Nejlepší aplikace pro váš seznam úkolů

Seznamy úkolů budou pravděpodobně hned po poznámkách ta nejdůležitější položka, na co se zaměřit. Proto jsme se podívali na ty nejlepší aplikace, které vám s touto změnou pomohou. Už žádné přeškrtané a načmárané nápisy, ve kterých se sami ztratíte, ale jen přehledné, snadno upravitelné poznámky v jedné z mnoha aplikací. Mezi ty nejlepší se rozhodně řadí tyto dvě: Asana a Todoist Premium. Obě jsou velmi přehledné a jednoduché na používání.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší nástroje pro ukládání poznámek

Poznámky si dělá každý z nás. Určitě to sami znáte: někde si něco poznačíte na papír a pak dlouhé hodiny hledáte, kde jste tyto poznámky nechali. To se vám v digitální podobě stát nemůže a my vám představíme ty nejlepší nástroje pro tvorbu poznámek ve vašem mobilu nebo počítači. Rozhodně se porozhlédněte například po aplikacích Evernote, OneNote nebo Joplin.

Mohlo by vás zajímat:  Plovoucí hračka za miliardy splní nejvyšší nároky na luxus. Umožní zahrát si tenis uprostřed moře

Tato digitalizace vám kromě toho, že budete šetřit lesy, přináší i další pozitiva. Jedno z těch největších je samozřejmě to, že všechno budete mít hezky po ruce ve vašem počítači nebo mobilním telefonu, a už by se vám tak nemělo stávat, že nebudete moci nějaké poznámky nebo seznamy najít.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/best-windows-notepad-alternatives/