Návrat k tlačítkovému telefonu má nesporné výhody. O tyto vymoženosti ale přijdete

Výhoda klasických „dumbphonů“ je bezpochyby dlouhá výdrž baterieminimální rušnost. Oproti tomu chytré telefony nabízí nepřeberné množství vymožeností, které na vás čekají, stačí je pouze začít používat. Jenomže může se stát, že někdo bude vyžadovat raději minimum vzruchu. Na co se tedy budete muset připravit, jestliže chystáte vyměnit chytrý telefon za starší modely, které nepatří do této kategorie?

Absence GPS a dění na cestách

První nevýhodu pocítí řidiči, i když ne úplně všichni. Pokud ale váš automobil neoplývá GPS navigací nebo ji nemůžete používat, bohužel bez chytrého telefonu nebudete moci vyhledat cílové místo jinak než se řídit směrovými cedulemi nebo se zeptat nějaké osoby ve městě či vesnici. Jako prevenci si můžete vytisknout mapu se startem a cílem, popřípadě ještě zvětšenou mapu oblasti, do které hodláte jet.

Mohlo by vás zajímat:  Otravní telemarketéři to nikdy nevzdají. K našemu telefonnímu číslu se dostanou překvapivě snadno

Kromě absence navigace na konkrétní místo nezapomínejte také na to, že budete mít problém, co se týče informací o veškerém dění na silnici. Můžete tak přijít o důležitá hlášení ohledně dopravních nehod či uzavírek. Dále také můžete přijít o důležité informace ohledně zpoždění letů a dalších komplikacích.

Zdroj obrázku: Freepik

Absence čtení QR kódů a fotoaparátu

Dalším důležitým parametrem je absence fotoaparátu. Jedná se tak nejen o pořizování fotek, ale i videí. Pořizování snímků se stalo nedílnou součástí každého chytrého telefonu a bez této možnosti jsme téměř holí. Kromě pořizování snímků zde narazíte také na problém při čtení QR kódů, které slouží k rychlému otevření odkazu nebo stránky aplikace v obchodě ke stažení, automatickému vyplnění údajů pro zaslání platby apod.

Mohlo by vás zajímat:  Používání Spotify může být ještě lepší. Využijte sdílený účet nebo příjemný ranní budíček

Skvělý přístroj pro zahnání nudy

Klasické mobilní telefony příliš zábavy nenabízí. Když budete mít štěstí, narazíte na pár klasických her, které vás ale určitě nezabaví tak dlouho, jako by vás zabavil chytrý telefon se svou širokou škálou zábavy. Od dopisování s ostatními lidmi přes sociální sítě až po sledování různých videí, hraní her, poslech hudby, podcastů, zkrátka téměř všeho, však to sami znáte.

Zdroj: https://www.smh.com.au/technology/switching-back-from-smartphones-to-dumb-phones-20150320-1m3q0y.html