Kdo nás sleduje, lze zjistit přes Google i známé sociální sítě

Internet není pouze centrem informací, je také plný záznamů o nejrůznějších osobách. Na jednu stranu je super, když si můžete vyhledat informace o nabízených službách podnikatele, na druhou stranu to může vyvolávat nepříjemné pocity, když se jedná o vaši osobu, aniž byste o to stáli. Řeč je především o tom, když vás někdo stalkuje na nejrůznějších platformách. Pojďme se podívat, jak zjistit aktivitu hledání vašeho jména v online prostředí.

Google

Není možné zjistit, že jste byli googlovaní nebo kolikrát se vaše jméno objevilo ve vyhledávači. Každopádně přeci jen něco lze zjistit. Jakmile bude vaše jméno zobrazeno ve vyhledávači, může vás Google zkontaktovat v e-mailu. Stačí se přihlásit do Gmailu, navštívit tuto stránku, napsat do rámečku své jméno a vytvořit upozornění. Nastavte si četnost upozornění a na jaký e-mail mají upozornění chodit. Kdykoliv se vaše jméno objeví na webových stránkách, dojde vám upozornění e-mailem.

Mohlo by vás zajímat:  Díky aplikaci Hodiny máme celý den pod kontrolou
Zdroj obrázku: Freepik

Facebook

Facebook je nejpoužívanější sociální sítí na internetu. I když přímo nezjistíte, kdo sledoval váš profil, lze využít některá z vodítek. Jedno takové vodítko je přidání Facebook příběhu, kde zjistíte, kdo všechno viděl váš příběh. Zobrazí se vám nejen jména přátel, ale také seznam všech ostatních lidí. Záleží také, jaké nastavení soukromí máte.

Twitter

Twitter je další sociální platformou, jež je hojně využívána. Můžou za to především krátké zprávy, jak už také napovídá samotný název, který znamená pípnutí. Pokud nemáte uzamčený profil nebo jinak omezený, podle lajků a retweetů zjistíte, kdo viděl váš příspěvek. Pomocí obrazovky Twitter Analytics (Více -> Creator Studio -> Analytcs) zjistíte vaše nejlepší tweety a nejlepší sledující. Díky tomuto způsobu možná narazíte na někoho, o kom nemáte ani nejmenší tušení.

Mohlo by vás zajímat:  Od ChatGPT se distancuje stále více firem

Podobným způsobem můžete vyzkoušet i ostatní platformy, pokud to umožňují. Například Instagram funguje na podobné bázi jako Facebook. Opět ale záleží na vašem nastavení soukromí.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/check-who-tracking-you-online/